Доступ до публічної інформації / Інші відомостіІнформація про вжиті органами прокуратури Рівненської області заходи щодо протидії корупції та про осіб, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень у 2014 році (згідно з вимогами ч. 1 ст. 19 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»)

Організація роботи з питань запобігання і протидії корупції залишається пріоритетним напрямом діяльності органів прокуратури.

З метою активізації роботи у цій сфері у межах компетенції прокуратурою Рівненської області у 2014 році організовано виконання низки організаційних та практичних заходів, що вплинули на результати боротьби з корупційними правопорушеннями.

Зокрема, ефективність прокурорського нагляду у сфері боротьби з корупцією серед інших питань розглянуто на 2 засіданнях колегії, а також на 2 координаційних нарадах керівників правоохоронних органів за участю спеціально уповноважених суб’єктів. Керівництву УМВС України та УСБ України в Рівненській області скеровано листи щодо покращення діяльності у сфері запобігання і протидії корупції та підвищення ефективності на зазначеному напрямі роботи.

Так, у 2014 році активізовано діяльність правоохоронних органів у сфері протидії корупції кримінально-правовими засобами.

Прокуратурою забезпечено належне процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення, що їх розслідували слідчі підрозділи прокуратури області, Управління УМВСУ в області та Головного управління Державної фіскальної служби в області. Зазначеними органами скеровано до суду 46 обвинувальних актів стосовно посадовців, які вчинили корупційні злочини, у тому числі стосовно 17 осіб - за фактами одержання неправомірних вигод.

З підозрюваними укладено 11 угод про визнання винуватості.

Факти корупції викрито у таких сферах: земельних правовідносин, довкілля, освіти, охорони здоров’я, транспорту, в агропромисловому комплексі, а також у банківській та фінансово-кредитній системах.

До кримінальної відповідальності, зокрема, притягуються 8 державних службовців (5-7 категорій), стільки ж посадових осіб місцевого самоврядування (4-7 категорій), 4 працівники органів внутрішніх справ, по 1 службовцю державної кримінально-виконавчої служби та Збройних сил України, а також 5 посадових осіб інших органів державної влади, 7 посадовців юридичних осіб публічного права та інші.

Сума збитків, що спричинені державним інтересам у закінчених провадженнях про корупційні правопорушення, сягнула 1,3 млн грн, з них вже відшкодовано понад третину від цієї суми. Крім того, органами досудового розслідування з метою відшкодування збитків накладено арешт на майно підозрюваних на загальну суму понад 164 тис грн., прокурорами пред’явлено позовів на суму понад 863 тис грн.

Зокрема, органами прокуратури Рівненської області в минулому році розпочато досудове розслідування у 9 кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення. Закінчено розслідуванням та до суду направлено 8 (21,5% від загальної кількості розслідуваних усіма правоохоронними органами області) обвинувальних актів щодо 8 осіб.

Так, за закінченими провадженнями викрито 6 злочинів, пов’язаних із прийняттям пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (ст. 368 КК України).

Особлива увага приділялася виявленню злочинів цієї категорії, вчинених посадовими органів влади і контролюючих органах.

Приміром, прокуратурою області 29.04.2014 до суду направлено обвинувальний акт за ч. 4 ст. 368 КК України стосовно начальника відділу екологічного контролю водних ресурсів та атмосферного повітря Державної екологічної інспекції у Рівненській області, який вимагав та одержав неправомірну вигоду за застосування при притягненні до адміністративної відповідальності штрафу у значно меншому розмірі, ніж який визначений законом.

Вживалися заходи щодо викриття корупціонерів у правоохоронних органах.

Зокрема, прокуратурою області 14.08.2014 до суду направлено обвинувальний акт за ч. 3 ст. 368 КК України стосовно слідчого слідчого відділу Дубенського МВ УМВС України в області, який вимагав та одержав неправомірну вигоду в розмірі 2000 грн. за прийняття рішення про закриття кримінального провадження.

А також у жовтні 2014 року прокуратурою спільно із УСБ України в області викрито виконувача обов’язків начальника одного із райвідділів міліції під час одержання неправомірної вигоди від підприємця за неперешкоджання його господарській діяльності.

Обвинувальний акт стосовно підполковника міліції за ч. 3 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди, поєднаної із вимаганням) – уже на розгляді в суді.

Всього до суду направлено обвинувальні акти щодо 4 працівників органів внутрішніх справ та 1 – державної пенітенціарної служби.

Відомості про осіб, які вчинили кримінальні корупційні правопорушення, за розслідуваними кримінальними провадженнями слідчими органів прокуратури Рівненської області:

1. Державні службовців – 2 (це державні службовці 5-7 категорії).

2. Посадові та службові особи інших органів державної влади – 1 (посадова особа державної екологічної інспекції).

3.Службові особи правоохоронних органів – 4 (з них державної кримінально-виконавчої служби – 1, органів внутрішніх справ – 3).

4. Посадові особи юридичних осіб публічного права – 2 (з них службові особи закладів охорони здоров’я – 1, освіти – 1).

У закінчених слідчими прокуратури провадженнях про корупційні злочини встановлено збитки на суму 33 тис грн, які повністю відшкодовано.

Обвинувальні вироки стосовно 7 осіб у кримінальних провадженнях, що їх розслідували органи прокуратури, вже набрали законної сили.

Також, правоохоронними органами проводилася робота з протидії корупції адміністративно-правовими заходами.

Так, до суду скеровано 135 протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень, в яких участь приймалась працівниками органів прокуратури області.

За результатами розгляду судами справ про адміністративні корупційні правопорушення вже притягнуто до відповідальності 115 осіб.

Серед них 9 державних службовців (у т.ч. 2 голови районних державних адміністрацій), 44 депутати місцевих рад, 20 посадових осіб місцевого самоврядування (у т.ч. 1 голова районної ради), по 3 працівника підрозділу цивільного захисту та службових осіб органів внутрішніх справ, 6 працівників митної служби, 23 посадові особи юридичних осіб публічного права.

Зокрема, органами прокуратури Рівненської області торік до суду скеровано 58 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення (тобто 43% від загальної кількості направлених до суду усіма правоохоронними органами області).

За результатами розгляду цих протоколів до відповідальності притягнуто 52 (45,2%) із 115 осіб.

До адміністративної відповідальності за протоколами про корупційні правопорушення, складеними органами прокуратури області серед складених усіма правоохоронними органами в області, притягнуто:

- 1 працівника райдержадміністрації (16,7%);

- 21 депутата сільських, районних рад (47,7%);

- 8 посадових осіб органів місцевого самоврядування (40%) (з них 5 службовців 4 категорії (35,7%) та 3 ¬ 5-7 категорії (60%);

- 1 посадовця органів внутрішніх справ (33,3%);

- 5 посадових та службових осіб інших органів державної влади (55,5%);

- 16 посадових осіб юридичних осіб публічного права (69,6%).

Як приклад, за протоколом про вчинення корупційного правопорушення, складеним прокуратурою Сарненського району, судом накладено штраф у розмірі 850 грн на голову однієї із сільських рад району, який не повідомив спеціально уповноважений суб’єкт у сфері протидії корупції про порушення депутатом даної сільської ради вимог щодо повідомлення про наявність конфлікту інтересів, який виник під час голосування на сесії сільської ради за рішення з земельних питань, що стосувались його особисто.

Сума штрафів, накладених на корупціонерів за розглянутими адміністративними протоколами, що їх склали прокурори, становить 12 100 грн.

Прокурорами внесено 18 подань на необґрунтовані та незаконні судові рішення, 10 (55,5%) з яких задоволено. Внесено 24 подання та інші документи реагування на усунення причин та умов, що сприяють корупційним проявам. За результатами їх розгляду притягнуто до відповідальності 22 службові особи.

Відомості про вжиті заходи щодо протидії корупції систематично висвітлюються на офіційному сайті прокуратури області та засобах масової інформації. Систематично проводяться заходи з даної тематики: брифінги, власні телевізійні проекти, семінарські заняття.

Робота органів прокуратури Рівненської області з питань запобігання і протидії корупції продовжується і перебуває на постійному контролі.

Прокуратура Рівненської області


Використання матеріалів прокуратури Рівненської області
дозволяється лише за умови посилання на http://pro.gov.ua