Доступ до публічної інформації / Інші відомостіПрокуратура Рівненщини забезпечує реалізацію права на доступ до публічної інформації

Право на доступ до публічної інформації є конституційним правом людини, передбаченим і гарантованим статтею 34 Конституції України. Враховуючи наведене, а також з набранням 10.05.11 чинності Закону України „Про доступ до публічної інформації”, органи прокуратури Рівненщини належно відносяться до його виконання.

Зокрема, упродовж 2012 року до органів прокуратури Рівненської області надійшло 62 запити на інформацію. З них розглянуто - 50, ще 12 запитів скеровано належним розпорядникам запитуваної інформації.

Найчастіше запитувачі бажають отримати інформацію з питань правозахисної діяльності – таких запитів розглянуто 12, 7 – з питань досудового слідства, 11 – з інших питань.

Разом з тим, слід відмітити, що оскільки Закон України „Про доступ до публічної інформації” є новацією вітчизняного законодавства, не всі запитувачі інформації розуміють сферу його застосування. Як наслідок - мають місце непоодинокі випадки звернень громадян із посиланням на Закон, у яких відсутні клопотання про надання саме публічної інформації.

Ставлячись із розумінням до такої ситуації, працівники прокуратури в кожному конкретному випадку роз’яснюють запитувачу межі дії Закону та шляхи вирішення поставлених у зверненнях питань. Торік прокурорами надано 15 таких роз’яснень.

Окрім неухильного виконання вимог Закону України „Про доступ до публічної інформації”, як розпорядником публічної інформації, органи прокуратури області проводять перевірки додержання вимог Закону й іншими суб’єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації.

За результатами перевірок із вжиттям заходів реагування розглянуто 20 прокурорських подань, задоволено 12 протестів, до відповідальності притягнуто 3 посадових особи, у т.ч. 2 органів контролю.

Крім того, прокурорами складено 4 протоколи про порушення провадження про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 212-3 КУпАП (порушення права на інформацію). За наслідками розгляду цих протоколів судом притягнуто до адміністративної відповідальності 4 особи.

Прокурорами і надалі приділятиметься належна увага виконанню на території краю вимог Закону України „Про доступ до публічної інформації”.

Старший прокурор прокуратури області
з питань доступу до публічної інформації
Валентина Шевчук


Використання матеріалів прокуратури Рівненської області
дозволяється лише за умови посилання на http://pro.gov.ua