27 років на державній службі в прокуратурі


Надія Іванівна Кирилова
в органах прокуратури Рівненської області пропрацювала з 1982 по 2009 рік. Спочатку очолювала особово-загальний сектор прокуратури м.Рівне (потім ця посада називалася завідувач канцелярією, ще пізніше - завідувач підрозділом з обліку і доставки документів). З 2005 року до виходу на пенсію Надія Іванівна обіймала в апараті прокуратури області посаду начальника секретаріату. Її добре знають не тільки всі працівники органів прокуратури Рівненщини (міських, районних прокуратур), а й інших державних установ та організацій.

kurulova

І всі вони пам’ятають Надію Іванівну вимогливою. І вона, безперечно, з цим погоджується. А ще - вона завжди впевнена у своїх силах, оптимістична, життєрадісна, відверта та щира, з невичерпним запасом доброти та людяності. Від роботи, хоч і не заперечує що інколи втомлювалася, однак отримує задоволення. Запевняє, що саме завдяки їй, та очолюваному нею колективу всі важливі документи прокурорів доходили до адресатів вчасно.

Ділянка роботи, яку виконувала Надія Іванівна, на перший погляд була не помітною. Та якщо поринутися глибше в буденні справи прокуратури, то тільки тоді переконаєшся яка це нелегка та відповідальна праця. А це - забезпечення обліку вхідної та вихідної кореспонденції, формування та ведення наглядових проваджень, кримінальних і номенклатурних справ, стеження за строками виконання контрольних документів, ведення архіву, виконання інших вказівок та доручень керівників та оперативних працівників прокуратури. Ще й мешканцям міста та області, які повсякденно телефонували та зверталися з проханням щось підказати, треба чемно пояснити про порядок розгляду звернень, і коли чекати на них відповіді.

Надія Іванівна живе з вірою та надією в людей, добро, справедливість і дотепер вона з материнською увагою та любов’ю ставиться до всіх працівників прокуратури. Вона дуже добре пам’ятає всіх, хто свою робочу ниву розпочинав у цьому правоохоронному органу, і потім ішов працювати далі, на відповідальні посади в апарат прокуратури області, чи навіть, у Генеральну прокуратуру України. От, приміром, пам’ятає як працював в органах прокуратури Рівненщини Юрій Олексійович Морозов, який розпочинав свою кар’єру зі слідчого. Тривалий час він працював прокурором м. Рівне, а через деякий час, з посади заступника прокурора області його було призначено у Генеральну прокуратуру України на керівну посаду. Пам’ятає також, як колись, щойно після закінчення Вузу, прийшла працювати у прократуру м. Рівне Оксана Петрівна Федорова, а зараз вона – начальник відділу організації участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді прокуратури Рівненської області.

Для всіх цих людей Надія Іванівна була не лише колегою по роботі чи підлеглою, а й надійним товаришем, другом, який завжди допоможе порадою, підбадьорить своїм ніколи негаснучим настроєм та оптимізмом. А щодо молодих працівників, які прийшли в прокуратуру відразу ж після студентської аудиторії, Надія Іванівна була і є майже матір’ю. Адже вона по-материнськи переживала за їх проблеми і складнощі, раділа їх перемогам і здобуткам. Навіть працівники апарату прокуратури області, які розпочинали свою трудову діяльність у міській прокуратурі, розповідають, що за порадами йшли спочатку не до прокурора, а до Надії Іванівни. Вона часто їм допомагала готувати проекти актів прокурорського реагування, піднімала архівну документацію, наполегливо вичитувала та підшукувала зразки підготовлених документів, разом навіть сідали за стіл і складали нові.

За людські якості, прекрасну душу, щирість та життєву мудрість цінують цю жінку у прокуратурі області. Було навіть, що інколи Надія Іванівна повертала на доопрацювання якийсь неправильно складений чи оформлений документ, який згідно Інструкції по діловодству має бути складений іншим чином. Надія Іванівна з цього приводу пояснює: "Зрештою, я не зауваження робила, а підказувала. Все ж таки – не просто ділові документи відправляли, а документи ПРОКУРАТУРИ". Отож порядок було забезпечено документам, кримінальним справам, іншій кореспонденції, заявникам вчасно та належним чином повідомлено про прийняті прокуратурою рішення. Словом – належні умови роботи прокурорам були забезпечені. За сумлінну та наполегливу працю в органах прокуратури неодноразово заохочувалася прокурором області, а також Генеральним прокурором України. У неї є й інші заохочення, почесні грамоти, подарунки.

Зараз Надія Іванівна на заслуженому відпочинку, займається городництвом, допомагає дітям, зберігає любов і повагу до професії працівника прокуратури.

 

 

Сніжана Сидорук,
журналіст прокуратури області


Використання матеріалів прокуратури Рівненської області
дозволяється лише за умови посилання на http://pro.gov.ua