Ветеранська спілка прокуратури

Зв'язок поколінь

 

Ветеранська спілка прокуратури: завдання сьогоднішнього дня — пам'ятати, шанувати примножувати добрі традиції

Рішенням зборів Рівненського регіонального відділення ветеранів війни і праці органів прокуратури України від 04 січня 2003 року заснована громадська організація — Спілка ветеранів війни та праці органів прокуратури Рівненської області. Вона є добровільним первинним об'єднання ветеранів прокуратури — ветеранів війни та прокурорсько-слідчих працівників, які проживають на території області.

Згідно з статутом метою Спілки є всебічний захист законних прав, соціальних і економічних, вікових, професійних інтересів своїх членів. Уся діяльність організації заснована на принципах рівності її членів, колегіальності, гласності та законності.

www02
Вишневський Семен Савович, державний радник юстиції 3 класу.

З 4-го січня 2003 року Раду ветеранів війни і праці прокуратури Рівненської області очолював Вишневський Семен Савович.

Народився у 1916 році. Закінчив Львівський університет. В органах прокуратури працював з 1941 до 1977 року. Учасник Великої Вітчизняної війни. Працював на різних посадах із 1948 року. 1963 – 1977 рр. — прокурор Рівненської області. Нагороджений орденом Червоної Зірки, ВВВ І і ІІ ступеня, Почесною грамотою Президії ВР УРСР, знаком "Подяка" за сумлінну службу в органах прокуратури" І ст. та "Ветеран прокуратури України". Після виходу на пенсію у 1977 в званні генерал-майора на запрошення ректора Українського інституту інженерів водного господарства (нині — Національний університет водного господарства та природокористування) викладав курс правознавства, працював доцентом. Помер у листопаді 2011 року.kalaur
Калаур Леонід Васильович, старший радник юстиції.

26 травня 2004 року на 2-ій обласній конференції головою Ради ветеранів війни і праці прокуратури Рівненської області обрано Калаура Леоніда Васильовича.

Народився 29 січня 1943 року. Закінчив Харківський юридичний інститут. В органах прокуратури Рівненської області працював на різних посадах із 1958 року. З 1985 р. по 1998 р. — заступник прокурора Рівненської області. Нагороджений знаками "Почесний працівник прокуратури України" та "Ветеран прокуратури України". Після виходу на пенсію викладає в Рівненському інституті Київського університету права національної академії України дисципліну "Прокурорський нагляд в Україні". Помер Леонід Калаур у січні 2015 року.Коташевський Олександр Васильович
Коташевський Олександр Васильович, старший радник юстиції.

На загальних зборах учасників Спілки ветеранів війни та праці органів прокуратури Рівненської області, що відбулася у квітні 2015 року, головою ради обраний Олександр Васильович Коташевський.

Олександр Коташевський – старший радник юстиції, ветеран прокуратури, старший викладач Рівненського інституту Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна", член української секції "Інтерполу", почесний працівник прокуратури України, , "Почесний музейник Рівненщини", нагороджений відзнакою Генерального прокурора України "За сумлінну службу в органах прокуратури 1 ступеня", автор книги "Посібник для слідчого", підручника для студентів "Кримінальне право України в схемах" та інших книг і статтей.На сьогодні Спілка об’єднує 128 ветеранів органів прокуратури. Це — люди, які більшу частину свого трудового життя віддали служінню справі зміцнення законності. Серед них є ветеран війни, учасник Великої Вітчизняної війни — Лаврентюк Степан Михайлович.

lavr
Лаврентюк Степан Михайлович, радник юстиції

Народився 6 січня 1922 року. Закінчив Львівський державний університет ім. І.Франка. В органах прокуратури працював на різних посадах з 1952 до 1980 рр. Нагороджений орденом Червоної Зірки, медалями: "За оборону Москви", "За оборону Кавказу" та "За перемогу над Німеччиною".

Перебуваючи на заслуженому відпочинку, ветерани продовжують вести активне життя, беручи участь у діяльності організації за підтримки органів прокуратури області. У практичній діяльності Спілка ветеранів війни та праці органів прокуратури Рівненської області співпрацює з адміністрацією прокуратури області, міськрайпрокурорами. Налагоджує також спілкування ветеранів між собою у вирішенні важливих проблем, підтримує їх моральний стан і громадську активність.

Виховуючи у молоді почуття поваги та любові до обраної професії, залучення їх до надбань сьогодення, членами Спілки проводиться робота по ознайомленню із практичним та життєвим досвідом ветеранів органів прокуратури. Вони активно залучаються до наставництва над молодими спеціалістами. Для цього ветерани прокуратури Рівненської області беруть участь у методичних семінарах, науково-практичних конференціях, заняттях у Школі молодого спеціаліста. Оскільки на сьогодні майже третина кадрів у прокуратурі області — це молоді спеціалісти, тому саме молодь повинна скласти здорову конкуренцію для своїх старших і досвідчених колег та стати достойними членами колективу прокуратури Рівненської області.

До складу Спілки ветеранів війни та праці органів прокуратури Рівненської області входять також Почесні працівники прокуратури: Німа Євгенія Юхимівна, Пилипів Ігор Іванович та інші.

З метою виховання почуття поваги до старшого покоління у приміщенні прокуратури Рівненської області встановлені Дошка "Ветерани прокуратури" та Дошка пошани працівників та ветеранів органів прокуратури.

doshka

На останній почесно відзначено колишніх прокурорів Рівненської області Семена Савовича Вишневського та Василя Степановича Польового, колишнього старшого помічника прокурора області з кадрових питань Валентину Володимирівну Красівову та колишніх начальників відділу підтриманні державного обвинувачення в судах Євгенію Юхимівну Німу та відділу роботи з кадрами прокуратури області Валентину Василівну Костенко.

Ветерани є постійними учасниками всіх урочистостей, які проводяться в прокуратурі області. Разом з колективом прокуратури вони беруть участь у підготовці і проведенні пам'ятних дат: річниці Дня перемоги, незалежності України, Дня працівників прокуратури України тощо. Вони нагороджуються відзнаками Генерального прокурора України та прокурора області, а також цінними подарунками.

Члени ветеранської організації доклали зусиль і до створення Музею органів прокуратури Рівненщини, який було відкрито 1-го грудня 2009 року з нагоди 70-ої річниці з дня створення цього наглядового відомства на території нашого краю. Зусиллями працівників та ветеранів прокуратури зібрано майже тисячу історичних матеріалів. Це — старі документи, фотографії, окремі зразки старої зброї (знаряддя вчинення злочинів), криміналістична техніка, стара прокурорська форма для чоловіків і жінок, різноманітні нагороди, відзнаки, особисті речі ветеранів.

prukmuz

Окрім цього, члени Спілки допомагали підготувати книгу "На варті закону. Прокуратура Рівненської області", яка побачила світ у 2009 році. У ній на основі архівних матеріалів, спогадів сучасників, ветеранів, працівників досліджується багатоаспектна та важлива робота прокуратури.

Участь ветеранів у повсякденному житті прокуратури Рівненської області позитивно відзначається на результатах її діяльності, тому до них – особлива увага і турбота.


Використання матеріалів прокуратури Рівненської області
дозволяється лише за умови посилання на http://pro.gov.ua