Роз'яснюємо законодавствоОпублікований Закон України «Про очищення влади»

16 жовтня 2014 набирає чинності Закон України «Про очищення влади» №1682-VII, який опублікований в газеті Верховної Ради України «Голос України» від 15 жовтня за № 198 (5948)

Законом передбачено, що очищення влади - це встановлена Законом або рішенням суду заборона окремим фізичним особам обіймати певні посади (перебувати на службі), крім виборних посад, в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

Перевірці підлягають держслужбовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, судді, члени ВККС, члени ВРЮ, прокурори, тощо, а також особи, які претендують на зайняття цих посад.

Окремо визначено перелік осіб, які автоматично вважаються такими, які не пройшли перевірку.

Органом, уповноваженим на забезпечення проведення перевірки, передбаченої Законом «Про очищення влади», є Міністерство юстиції України.

Міністерство юстиції України не пізніше ніж протягом місяця утворює дорадчий громадський орган з питань люстрації при Міністерстві юстиції України для забезпечення здійснення громадського контролю за процесом очищення влади (люстрації), до складу якого повинні входити представники засобів масової інформації та представники громадськості.

Законом передбачено внесення змін до Кримінального кодексу України , Кодексу законів про працю України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів», « Про засади запобігання і протидії корупції».

Підрозділ з питань правового забезпечення
прокуратури області


Використання матеріалів прокуратури Рівненської області
дозволяється лише за умови посилання на http://pro.gov.ua