Роз'яснюємо законодавствоЯка відповідальність передбачена законодавством за незаконне видобування корисних копалин, в тому числі бурштину-сирцю?

В результаті внесених змін у вітчизняне законодавство сьогодні посилено кримінальну відповідальність за порушення правил охорони або  використання надр. У новій редакції статті 240 Кримінального кодексу України такий злочин як незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення відноситься до категорії злочинів середньої тяжкості, тоді як у попередній редакції  даний злочин відносився до  злочинів невеликої тяжкості.

Санкцією частини 2 цієї статті передбачено за таке діяння покарання у вигляді штрафу від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (т.б. від 6800 грн. до 11900 грн.), або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Останнім часом на Рівненщині набули поширення факти незаконного видобування бурштину, чим завдається суттєва шкода державі, навколишньому середовищу, здоров’ю людей. Реалізація вищезазначеного Закону надасть змогу більш ефективно вести боротьбу з порушенням законодавства України у сфері охорони та використання надр.

 

Відділ нагляду за додержанням законів
органами внутрішніх справ при провадженні
дізнання та досудового слідства

Використання матеріалів прокуратури Рівненської області
дозволяється лише за умови посилання на http://pro.gov.ua