Роз'яснюємо законодавствоЗміни до КПК України щодо ознайомлення обвинуваченого і захисника з матеріалами кримінальної справи

20 квітня набрав чинності Закон України № 3228-VI від 8.04.11 року, відповідно до якого внесено зміни до статті 218 Кримінально-процесуального кодексу щодо ознайомлення обвинуваченого і захисника із матеріалами кримінальної справи.

Законом частину шосту статті 218 Кримінально-процесуального кодексу України викладено в такій редакції: "Обвинуваченого і його захисника не можна обмежувати в часі, потрібному їм, щоб ознайомитися з усіма матеріалами справи в розумні строки".

Законом також доповнено статтю 218 частиною сьомою такого змісту: "У разі зволікання ознайомлення з матеріалами справи обвинуваченим чи його захисником слідчий за погодженням із прокурором або прокурор вносять до суду за місцем провадження слідства подання, яке суддя розглядає і своєю постановою може визначити строк, протягом якого обвинувачений і його захисник повинні ознайомитися з матеріалами справи і заявити клопотання. Після закінчення цього строку обвинувачений і його захисник вважаються ознайомленими з матеріалами справи. На постанову судді прокурором, обвинуваченим чи його захисником протягом трьох діб із дня її винесення може бути подана апеляція. Подача апеляції не зупиняє виконання постанови судді".

 

 

Підрозділ з питань правового забезпечення прокуратури області


Використання матеріалів прокуратури Рівненської області
дозволяється лише за умови посилання на http://pro.gov.ua