Роз'яснюємо законодавствоПорядок розгляду звернень на незаконні дії прокурорсько – слідчих працівників

Останнім часом набувають суспільного резонансу питання щодо зловживання службовим становищем, протиправною поведінкою, корупційними діями та іншими вчинками, скоєними працівниками правоохоронних органів.

У зв'язку з цим, виникла необхідність роз'яснити громадянам порядок розгляду звернень на дії прокурорсько - слідчих працівників. Такі звернення приймаються підрозділом з питань розгляду листів та прийому громадян та в подальшому передаються для організації розгляду керівництву прокуратури області.

Прийом проводиться щодня (окрім вихідних) з 9-ої до 18-ої години за адресою: місто Рівне, вул.16 Липня, 73.

У зв'язку з віддаленістю окремих населених пунктів від обласного центру прокурором області та його заступниками здійснюються прийоми громадян за місцем їх проживання.

З такими скаргами громадяни можуть звернутися на прийом за місцем проживання до прокурорів міст та районів, які зобов'язані прийняти від громадянина звернення та повідомити про це керівництво прокуратури області. За зверненнями стосовно прокурорсько-слідчих працівників прокурором області призначається службове розслідування.

Підставами для проведення службового розслідування можуть бути:
- звернення депутатів обласних, місцевих та районних рад, посадових осіб органів виконавчої влади, засобів масової інформації;
- заяви, скарги та листи громадян.

У разі, якщо у зверненні йдеться про злочин, вчинений працівниками прокуратури, проводиться дослідча перевірка. Якщо у процесі перевірки встановлено ознаки злочину, то порушується кримінальна справа. За матеріалами службового розслідування прокурорсько-слідчі працівники можуть бути притягнуті прокурором області до встановленої законом відповідальності з дотриманням чинного законодавства, а за порушення Присяги працівника прокуратури - звільнені із займаних посад.

Про результати розгляду таких звернень громадянин обов'язково повідомляється письмово або усно, за його бажанням.

Відповідно до ст.5 Закону України "Про звернення громадян" анонімні повідомлення, заяви та скарги не розглядаються, перевірки за ними не проводяться. Скарги на дії (бездіяльність) слідчих і прокурорів, пов'язані з досудовим слідством у кримінальних справах, а також на вироки, рішення, ухвали, постанови судів перевіряються у порядку та межах повноважень, передбачених відповідно кримінальним, цивільним або господарським процесуальним законодавством та рішеннями Конституційного Суду України.

Старший помічник прокурора області
з питань розгляду листів та прийому громадян

Ольга Ящук
.


Використання матеріалів прокуратури Рівненської області
дозволяється лише за умови посилання на http://pro.gov.ua