Роз'яснюємо законодавствоЗа завідомо неправдиве повідомлення – кримінальна відповідальність

У зв’язку із появою в державі негативної тенденції до збільшення заяв і повідомлень про замінування адмінбудівель державних підприємств, закладів освіти, житлових будинків органи прокуратури звертають увагу на необхідність активізації профілактичної роботи щодо попередження вчинення злочинів, передбачених статтею 259 КК України - «завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності».

Протягом минулого та поточного років органи внутрішніх справ Рівненщини порушили та розслідували 2 кримінальні справи за фактами неправдивого повідомлення про замінування за ч.1 ст. 259 КК України. Обидві кримінальні справи судом розглянуто, підсудних визнано винними у вчиненні вказаного злочину.

Так встановлено, що рівнянин П. у січні цього року повідомив оперативно-диспетчерську службу оперативно-координаційного центру УМНС України в Рівненській області про замінування автомобіля марки "ЗАЗ 969М", власником якого є громадянин М.

У грудні 2009 року мешканець Рівного Б. зателефонував із свого мобільного телефону до чергової частини Рівненського міськвідділу міліції і повідомив про підготовку вибуху в дев’ятиповерховому будинку по вулиці Д.Галицького.

Як з’ясувалося в ході слідства, вказані повідомлення були неправдиві та будь-які факти чи ознаки про дійсне замінування свого підтвердження не знайшли.

Натомість, як відомо, подібні "жарти" створюють обстановку загального страху і паніки серед людей, дестабілізують роботу державних та правоохоронних органів. Задля перевірки достовірності інформації та попередження негативних наслідків залучається велика кількість правоохоронців, вживаються заходи до евакуації громадян з можливого джерела небезпеки. А це потребує значних фінансових та людських ресурсів.

Органи прокуратури наголошують, що завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності є суспільно небезпечним діянням.

За вказаний злочин передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до 5 років. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, карається позбавленням волі на строк від 2 до 7 років.

Прес-служба прокуратури області


Використання матеріалів прокуратури Рівненської області
дозволяється лише за умови посилання на http://pro.gov.ua