Роз'яснюємо законодавствоНабрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо врегулювання питань, що унеможливлюють виконання адміністративних стягнень»

Законом внесено зміни до низки статей Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУАП), якими передбачена можливість заміни стягнень у вигляді громадських або виправних робіт іншими видами стягнень (штрафом або адміністративним арештом).

У новій редакції викладено статтю 321-1 КУАП про виконання постанови про накладення адмінстягнення у вигляді громадських робіт.

Встановлено, що у разі втрати працездатності, призову на строкову військову службу, взяття під варт , засудження до кримінального покарання у вигляді позбавлення або обмеження волі, або якщо невідоме місцезнаходження особи, постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, громадські роботи замінюються штрафом із розрахунку, що 4 години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Крім того, зміни внесені до статті 321-4 КУАП та встановлено, що у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт невідбутий строк громадських робіт може бути замінено не лише адміністративним арештом (як встановлено зараз), але і штрафом. Заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розрахунок штрафу здійснюється згідно з правилами зазначеними вище.

Змінами до ст.322 КУАП встановлено, що у разі втрати працездатності, переведення особи на роботу в іншу місцевість, переїзду на нове місце проживання, прийняття до навчального закладу і вибуття в іншу місцевість для продовження навчання, напрями за розподілом на роботу в іншу місцевість після закінчення навчального закладу постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, виправні роботи замінюються штрафом, розмір якого визначається з розрахунку, що один день невідбутих виправних робіт дорівнює одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.

Також передбачена заміна виправних робіт штрафом у разі ухилення порушника від їх відбування ( ст.325). Заміна виправних робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливості застосування штрафу. Строк арешту визначається із розрахунку, що одна доба арешту дорівнює трьом дням виправних робіт, але не може перевищувати п’ятнадцять діб".

Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо врегулювання питань, що унеможливлюють виконання адміністративних стягнень» від 24 жовтня 2013 року № 656-VIІ опублікований в газеті «Голос України» № 215, 15 листопада 2013 року. Набрання чинності 16.11.2013

Підрозділ з питань правового забезпечення
прокуратури області


Використання матеріалів прокуратури Рівненської області
дозволяється лише за умови посилання на http://pro.gov.ua