Захист прав в'язнів

У прокуратурі Рівненської області діє телефон «гарячої лінії» для захисту прав затриманих, засуджених та ув'язнених громадян

На виконання наказу прокурора Рівненської області та з метою оперативного реагування на можливі порушення прав затриманих, ув'язнених і засуджених осіб у прокуратурі Рівненської області запроваджено телефон «гарячої лінії».

Приймання повідомлень про порушення прав затриманих, ув'язнених і засуджених здійснюється у робочі дні з 9 до 18 години на номери телефонів (0362) 62-32-81, 26-74-46, а також за допомогою електронної пошти zpv@pro.gp.gov.ua.

За повідомленнями буде організовано перевірки та за наявності підстав вживатимуться заходи до поновлення порушених прав.

Прес-служба прокуратури Рівненської областіПрокуратура забезпечує захист конституційних прав громадян, які утримуються у місцях несвободи

Органи прокуратури Рівненської області постійно проводять перевірки додержання вимог законодавства в установах виконання покарань та попереднього ув’язнення Державної кримінально-виконавчої служби України.

Особлива увага приділяється дотриманню прав в’язнів відповідно до чинного законодавства та європейських стандартів в цих установах.

Перевірками, проведеними з початку 2017 року, не виявлено фактів катувань чи жорстокого поводження з особами, які тримаються під вартою в зазначених установах. Водночас, прокуратура принципово реагувала на інші порушення прав ув’язнених.

Зокрема, у ході перевірок виявлено непоодинокі випадки, коли адміністраціями зазначених установ порушувалась процедура дисциплінарних проваджень щодо засуджених.

Так, лише за прокурорського втручання з дисциплінарного ізолятора трьох установ виконання покарань було звільнено 8 засуджених, підстави утримання яких відпали у зв’язку із змінами в законодавстві.

Також прокуратура реагувала на факти порушення службовими особами ДУ «Рівненський слідчий ізолятор» вимог законодавства щодо роздільного тримання ув’язнених.

Письмовими вказівками органів прокуратури зобов’язано керівництво установ негайно усунути зазначені недоліки в організації роботи та у подальшому вжити заходи до безумовного виконання вимог кримінально-виконавчого законодавства та прав в’язнів.

Всього ж за результатами проведених цьогоріч перевірок органами прокуратури Рівненської області внесено 39 документів реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 41 посадову особу.

Робота на даному напрямі продовжується.

Прес-служба прокуратури Рівненської області


Використання матеріалів прокуратури Рівненської області
дозволяється лише за умови посилання на http://pro.gov.ua
Онлайн тестування на державну службу