Захист прав в'язнів

У прокуратурі Рівненської області діє телефон «гарячої лінії» для захисту прав затриманих, засуджених та ув'язнених громадян

На виконання наказу прокурора Рівненської області та з метою оперативного реагування на можливі порушення прав затриманих, ув'язнених і засуджених осіб у прокуратурі Рівненської області запроваджено телефон «гарячої лінії».

Приймання повідомлень про порушення прав затриманих, ув'язнених і засуджених здійснюється у робочі дні з 9 до 18 години на номери телефонів (0362) 62-32-81, 26-74-46, а також за допомогою електронної пошти zpv@pro.gp.gov.ua.

За повідомленнями буде організовано перевірки та за наявності підстав вживатимуться заходи до поновлення порушених прав.

Прес-служба прокуратури Рівненської області



Стан медико-санітарного забезпечення громадян, які утримуються у місцях несвободи, перебуває на постійному контролі прокуратури Рівненщини

Прокуратура Рівненської області вживає заходи до посилення нагляду за додержанням законів і прав затриманих, узятих під варту та засуджених осіб на охорону здоров’я та належне медичне обслуговування.

З цією метою прокурори спільно із фахівцями органів охорони здоров’я та спеціалістами контролюючих органів провели у січні-лютому 2017 року низку результативних перевірок у діяльності установ виконання покарань, попереднього ув’язнення, психіатричних закладів, спеціальних установ Національної поліції в Рівненській області.

Перевірки показали, що стан медичного забезпечення осіб, які утримуються у місцях несвободи, не в повній мірі відповідає вимогам кримінально-виконавчого та іншого законодавства, окремі приміщення потребують матеріально-побутового покращання, а медичні частини – укомплектованість відповідними фахівцями.

На виявлені порушення прокуратура Рівненської області принципово реагувала.

До прикладу, лише після втручання прокурорів у Городищенській виправній колонії №96 більше сотні засуджених змогли пройти флюорообстеження. Також у цій установі було виявлено факт неналежного лікування психічно хворого засудженого у зв’язку з тим, що профілактичні огляди проводились у порушення вимог, встановлених нормативними документами, а саме – без участі лікаря-психіатра. За результатами прокурорського реагування та залучення відповідного лікаря-спеціаліста хворому призначено належне лікування та вирішується питання про направлення до спеціалізованої лікарні.

У ході перевірки в Полицькій виправній колонії №76 встановлено, що працівниками медичної частини проводились профілактичні огляди засуджених без участі психіатра та терапевта, що є порушенням вимог законодавства. З метою усунення виявлених порушень керівник Сарненської місцевої прокуратури вніс начальнику колонії вказівку, яка перебуває на розгляді.

Також прокуратура відреагувала і на той факт, що адміністрація Городоцького виправного центру не забезпечувала для засуджених за місяць до їх звільнення проходження флюорообстеження та щорічних медичних оглядів на предмет виявлення туберкульозу, що є порушенням вимог Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз». Прокурорською вказівкою зобов’язано адміністрацію установи негайно усунути зазначені недоліки в організації роботи та у подальшому вжити заходи до безумовного виконання вимоги Закону.

За прокурорського втручання 85% Віл-інфікованих ув'язнених проходять лікування.

Проведеними перевірками також виявлялися порушення законодавства, що регулює порядок обліку і використання ліків у медичних частинах установ виконання покарань, зокрема, йдеться про недотримання умов зберігання лікарських засобів, відсутність контролю за їх якістю, а також що стосується матеріально-побутового забезпечення засуджених, правил протипожежної безпеки.

Не у повній мірі забезпечувалося повне обстеження двічі у рік низки спеціальних палат, обладнаних для проведення стаціонарного лікування затриманих і в взятих під варту осіб, а окремі з них підлягають на даний час приведенню у відповідність до європейських стандартів.

Рівненська місцева прокуратура з’ясувала, що не всі працівники конвойних відділень ізолятора тимчасового тримання у м.Рівне пройшли навчання, як надавати першу медичну допомогу. А це є порушенням вимог Інструкції про роботу ізоляторів тимчасового тримання органів внутрішніх справ України. На такий факт відреаговано внесеною прокурорською вказівкою. Результатом її розгляду стало проведення у лютому місяці 2017 року навчання з даних питань усіх працівників Рівненського ІТТ.

Всього ж за результатами проведених з початку 2017 року перевірок щодо додержання прав засуджених на охорону здоров’я органи прокуратури Рівненської області внесли начальнику Головного управління Національної поліції в Рівненській області, головному лікарю психіатричної лікарні, керівникам установ виконання покарань та слідчого ізолятора 12 вказівок. З них 2 вказівки вже розглянуті та стільки ж осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, ще на 1 особу накладено адміністративне стягнення.

Робота на даному напрямі продовжується.

Відділ нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень
у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру
прокуратури Рівненської області


Використання матеріалів прокуратури Рівненської області
дозволяється лише за умови посилання на http://pro.gov.ua
Онлайн тестування на державну службу