Захист прав в'язнів

У прокуратурі Рівненської області діє телефон «гарячої лінії» для захисту прав затриманих, засуджених та ув'язнених громадян

На виконання наказу прокурора Рівненської області та з метою оперативного реагування на можливі порушення прав затриманих, ув'язнених і засуджених осіб у прокуратурі Рівненської області запроваджено телефон «гарячої лінії».

Приймання повідомлень про порушення прав затриманих, ув'язнених і засуджених здійснюється у робочі дні з 9 до 18 години на номери телефонів (0362) 62-32-81, 26-74-46, а також за допомогою електронної пошти zpv@pro.gp.gov.ua.

За повідомленнями буде організовано перевірки та за наявності підстав вживатимуться заходи до поновлення порушених прав.

Прес-служба прокуратури Рівненської областіПрокуратура Рівненщини забезпечує захист конституційних прав громадян, які утримуються у місцях несвободи

Органи прокуратури Рівненської області провели у 2016 році низку результативних перевірок у сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних із обмеженням особистої свободи громадян.

Особлива увага приділялася дотриманню прав в’язнів в установах державної кримінально-виконавчої служби та спеціальних установах органів Національної поліції відповідно до європейських стандартів, питанню їх належного медичного обслуговування, запобіганню жорстокому поводженню з ними, забезпеченню прав на захист.

На виявлені порушення прав ув’язнених та незабезпечення виконання вироків, не пов’язаних з позбавленням волі, прокуратура принципово реагувала.

Так, у зазначеній сфері прокурорами внесено торік 153 документи реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 81 посадову особу. Ще 2-х службових осіб притягнуто за корупційне правопорушення до кримінальної відповідальності та 1 – до адміністративної.

За реагування прокуратури забезпечено проходження обстеження більше 20 ВІЛ-інфікованим ув’язненим та 6 з них призначено лікування, 3 засуджених направлено на стаціонарне лікування, ще 1 ув’язненому надано належну медичну допомогу.

В установах виконання покарань області не допущено заборгованості із заробітної плати перед особами, звільненими з місць позбавлення волі, та засудженими, які відбувають покарання.

Крім того, завдяки принциповій та послідовній позиції прокуратури Рівненської області у сфері додержання законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, до бюджету надійшло більше 1 млн грн в якості сплати засудженими штрафів, як основних видів покарання за вироками минулих років.

Робота на даному напрямі продовжується.

Прес-служба прокуратури Рівненської області


Використання матеріалів прокуратури Рівненської області
дозволяється лише за умови посилання на http://pro.gov.ua
Онлайн тестування на державну службу