Захист прав в'язнів

У прокуратурі Рівненської області діє телефон «гарячої лінії» для захисту прав затриманих, засуджених та ув'язнених громадян

На виконання наказу прокурора Рівненської області та з метою оперативного реагування на можливі порушення прав затриманих, ув'язнених і засуджених осіб у прокуратурі Рівненської області запроваджено телефон «гарячої лінії».

Приймання повідомлень про порушення прав затриманих, ув'язнених і засуджених здійснюється у робочі дні з 9 до 18 години на номери телефонів (0362) 62-32-81, 26-74-46, а також за допомогою електронної пошти zpv@pro.gp.gov.ua.

За повідомленнями буде організовано перевірки та за наявності підстав вживатимуться заходи до поновлення порушених прав.

Прес-служба прокуратури Рівненської областіПрокуратура виявила порушення прав затриманих, узятих під варту та засуджених осіб на належне медичне забезпечення

У виправних колоніях, слідчому ізоляторі, інших місцях несвободи Рівненщини порушувалися права ув’язнених та засуджених на охорону здоров’я та належне медичне забезпечення.

Це з’ясувалося за наслідками проведених перевірок з питань додержання адміністраціями зазначених установ вимог кримінально-виконавчого та іншого законодавства, що їх провели упродовж жовтня-листопада 2016 року органи прокуратури Рівненської області із залученням фахівців органів влади та державного контролю.

Зокрема, перевірки в ізоляторах тимчасового тримання у містах Рівне та Вараш засвідчили непоодинокі факти несвоєчасного надання медичної допомоги затриманим та взятим під варту особам.

Лише за втручання прокуратури більше 20 ВІЛ-інфікованих осіб, які утримуються у слідчому ізоляторі та виправних колоніях області, пройшли відповідне обстеження та 6 з них призначено необхідне лікування.

У вказаних установах, а також КЗ «Острозька обласна психіатрична лікарня» на момент проведення перевірки виявлено факти зберігання і використання лікарських засобів із терміном придатності, що минув, або які в Україні не зареєстровані.

Також, у порушення вимог законодавства, адміністрацією Рівненського СІЗО не забезпечувалося флюрообстеження осіб, які вибували з установи, а в Городищенській ВК № 96 не всі засуджені пройшли щорічні профілактичні медичні огляди.

За всіма наведеними та іншими фактами виявлених порушень законодавства органи прокуратури Рівненської області вжили вичерпних заходів до відновлення прав ув’язнених та засуджених. Керівникам установ спрямовані акти реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто вже 8 посадових осіб.

Крім того, Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками в області притягнуто до адміністративної відповідальності 3 начальників медичних частин виправних колоній та 1 провізора Рівненського слідчого ізолятора-арештного дому.

Питання додержання вимог законодавства щодо охорони здоров’я осіб, які утримуються в установах виконання покарань і попереднього ув’язнення, перебувають на постійному контролі прокуратури Рівненської області.

Прес-служба прокуратури Рівненської області


Використання матеріалів прокуратури Рівненської області
дозволяється лише за умови посилання на http://pro.gov.ua
Онлайн тестування на державну службу