Захист прав в'язнів

У прокуратурі Рівненської області діє телефон «гарячої лінії» для захисту прав затриманих, засуджених та ув'язнених громадян

На виконання наказу прокурора Рівненської області та з метою оперативного реагування на можливі порушення прав затриманих, ув'язнених і засуджених осіб у прокуратурі Рівненської області запроваджено телефон «гарячої лінії».

Приймання повідомлень про порушення прав затриманих, ув'язнених і засуджених здійснюється у робочі дні з 9 до 18 години на номери телефонів (0362) 62-32-81, 26-74-46, а також за допомогою електронної пошти zpv@pro.gp.gov.ua.

За повідомленнями буде організовано перевірки та за наявності підстав вживатимуться заходи до поновлення порушених прав.

Прес-служба прокуратури Рівненської областіПрокуратура Рівненщини вживає заходи щодо захисту конституційних прав засуджених

Органи прокуратури Рівненської області постійно вживають організаційно-практичні заходи, спрямовані на ефективний захист конституційних прав засуджених, належне матеріально-побутове та медико-санітарне забезпечення кожної особи, яка в силу різних обставин опинилися у місцях несвободи.

Так, завдяки втручанню прокуратури області не допущено заборгованості щодо виплати засудженим заробітної плати, покращено умови тримання осіб в установах попереднього ув’язнення та виконання покарань, застосування заходів примусового характеру. Зокрема, про належні умови утримання засуджених у Катеринівській виправній колонії № 46 відмічалося і представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під час робочого візиту до цієї установи у серпні цього року.

Загалом, поточного року у зазначеній сфері прокурорами внесено 47 документів реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто стільки ж службових осіб пенітенціарної служби та органів поліції.

Окрема увага приділялася виявленню фактів недодержання працівниками поліції вимог законодавства про адміністративні правопорушення при застосуванні заходів примусового впливу, у тому числі при адміністративному затриманні громадян. З цих питань прокурорами внесено 46 актів реагування.

За вчинення корупційного правопорушення притягнуто до адміністративної та кримінальної відповідальності по одній службовій особі пенітенціарної служби відповідно.

Крім того, завдяки принциповій та послідовній позиції прокуратури Рівненської області у сфері додержання законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, до бюджету надійшло більше 1 млн грн в якості сплати засудженими штрафів, як основних видів покарання за вироками минулих років.

Робота на даному напрямі продовжується.

Прес-служба прокуратури Рівненської області


Використання матеріалів прокуратури Рівненської області
дозволяється лише за умови посилання на http://pro.gov.ua
Онлайн тестування на державну службу