Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Андрій Рудницький вшанував Героїв бою під Гурбами

26 квітня 2022

Щороку на третій день Великодня в урочищі Гурби вшановують Героїв масштабної битви українських повстанців із військами НКВС.

В історію бій під Гурбами увійшов, як найтриваліший та найбільший за весь час існування УПА. Відбувся він наприкінці квітня 1944 року на межі сучасних Рівненської та Тернопільської областей. Тоді в смертельному бою зійшлися 5 тисяч бійців УПА та понад 30 тисяч бійців каральних загонів НКВС, прикордонників, охорони тилу, на боці яких була також авіація, танки, бронепотяг, артилерія. Проявивши небачений героїзм, знищивши понад 800 більшовиків, загони повстанців прорвали вороже кільце та вийшли з оточення.

Сьогодні, як і щороку, в головному храмі Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на Повстанських Могилах відслужили Божественну Літургію та панахиду за загиблими.

Разом з очільниками Рівненщини поклав квіти до Пантеону Слави Героїв Гурбенського бою та вшанував подвиг незламних повстанців і керівник обласної прокуратури Андрій Рудницький.

«Українці не зраджують своїм цінностям і прагненням. Саме тому сьогодні, як і 78 років тому, ми є прикладом мужності та незламності для усього світу. Свобода та незалежність – у нас в крові. Україна – вистоїть та переможе» - зазначив Андрій Рудницький.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури