Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Боротьба з розкраданням і розтратою бюджету – фахівці об’єдналися в міжвідомчу робочу групу

18 січня 2021

Під головуванням заступника керівника Рівненської обласної прокуратури Павла Романчука пройшло засідання міжвідомчої робочої групи з питань виявлення, розкриття та розслідування правопорушень, пов’язаних з розкраданням і нецільовим використанням бюджетних коштів.

Задля того, аби підійти до проблеми комплексно і напрацьовувати спільні шляхи її вирішення – до цієї групи входять представники Головного управління Національної поліції в Рівненській області, Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області ДСР Національної поліції України, Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, а також Управління СБ України в Рівненській області, Головних управлінь ДФС і ДПС в області та Держаудитслужби.

На першому у 2021 році засіданні Павло Романчук зазначив, що торік, у порівняно з 2019-им, збільшилася кількість направлених до суду з обвинувальним актом кримінальних проваджень про злочини, вчинені у бюджетній системі (72 проти 61).

Усі розслідування вказують на те, що основними механізмами заподіяння збитків у бюджетній сфері залишаються безпідставне перерахування коштів за роботи чи послуги, які не виконані, або виконані не в повному обсязі з одночасним складенням завідомо неправдивих документів.

Учасники наради окреслили проблемні питання та обговорили можливості для покращення взаємодії правоохоронних та контролюючих органів при розслідуванні кримінальних правопорушень, пов’язаних з розкраданням і нецільовим використанням бюджетних коштів.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури