Прокуратура Рівненської області Prosecutor's Office Of Rivne Region

Депутат однієї із районних рад області підозрюється у заволодінні понад 2,7 млн. грн. бюджетних коштів виділених на ремонт доріг на Рівненщині

20 травня 2020

За процесуального керівництва прокуратури Рівненської області 20 травня 2020 року депутату однієї із районних рад області повідомлено про підозру у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах, проведенні фінансових операцій з метою легалізації незаконно отриманих бюджетних коштів, а також службовому підробленні офіційних документів, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України).

За даними слідства, вказаний депутат, перебуваючи на посаді директора  підприємства, діючи за попередньою змовою з керівником іншого пов’язаного з ним суб’єкта господарювання, упродовж вересня-грудня 2017 року, при виконанні на замовлення Служби автомобільних доріг у Рівненській області робіт з поточного ремонту ділянки автодороги на території Березнівського району Рівненської області, склали завідомо неправдиві офіційні документи з внесеними до них недостовірними відомостями про вартість виконаних робіт, яку завищили на суму понад  2,7 млн. грн., подали вказані підроблені документи (акти виконаних робіт форми КБ-2в та довідки про вартість виконаних робіт форми КБ-3) для оплати та у подальшому заволоділи коштами Рівненського обласного бюджету на вказану суму, які були перераховані за нібито виконані роботи. Частину незаконно отриманих коштів у сумі понад 1,1 млн. грн. причетними  до вчинення злочинів особами знято готівкою в банківській установі.

На даний час проводяться необхідні слідчі дії з метою встановлення усіх обставин вчинення вказаних злочинів та вирішується питання про обрання особі запобіжного заходу.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Головного управління Нацполіції в Рівненській області. Оперативний супровід працівники Управління СБУ в Рівненській області та Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області ДСР Нацполіції України.

Примітка: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Прес-служба прокуратури Рівненської області