Прокуратура Рівненської області Prosecutor's Office Of Rivne Region

Майже 1 тис. звернень від громадян надійшло у І кварталі поточного року до органів прокуратури Рівненщини

04 квітня 2019

В органах прокуратури Рівненської області належна увага приділяється діяльності з питань розгляду звернень громадян та запитів на інформацію.

Упродовж І кварталу 2019 року до органів прокуратури Рівненської області надійшло майже 1 тис. звернень. З них більше половини (583) вирішено по суті, в т.ч. 17, які надійшли від народних депутатів України.

Найбільшу кількість з вирішених становлять звернення з питань досудового розслідування (65%), з яких переважають скарги на дії і рішення слідчих поліції. Також, у зверненнях до органів прокуратури громадяни порушували питання додержання кримінально-виконавчого законодавства, участі у кримінальному провадженні в суді та інші.

Активно здійснювався особистий прийом громадян. 

Прокурорами усіх рівнів прийнято 360 письмових звернень, при цьому майже кожне 9 звернення - з особистого прийому прокурора області.

Крім того, керівником регіональної прокуратури, його заступниками, а також керівниками місцевих прокуратур організовувались виїзні прийоми за місцем проживання громадян, в т.ч. у віддалених районах. Забезпечувався прийом осіб, які перебувають в місцях несвободи. У кожному конкретному випадку, за наявності підстав та в межах компетенції, вживалися заходи з метою реального поновлення законних прав та інтересів заявників.

Загалом вжиті заходи за результатами розгляду заяв сприяли оперативному реагуванню на порушення чинного законодавства.

Зокрема, після розгляду 30 заяв розпочаті кримінальні провадження, шляхом скасування незаконних рішень про закриття кримінальних проваджень поновлено права учасників кримінального провадження, вжито заходи представницького характеру в інтересах держави.

В той же час, громадяни продовжують направляти до органів прокуратури звернення щодо захисту своїх інтересів та поновлення порушених прав, вирішення яких не входить до повноважень органів прокуратури. Це стало причиною того, що майже кожне третє звернення скеровано за належністю до органів влади, державного нагляду та контролю, органів місцевого самоврядування.

Разом з тим, працівниками прокуратури надаються обґрунтовані роз’яснення про звернення громадян з метою реалізації захисту їх прав до  суду, органів безоплатної правової допомоги, відповідних органів контролю тощо.

Також, актуальним залишається питання забезпечення доступу до публічної інформації, яка перебуває у розпорядженні органів прокуратури.

За вказаний період до органів прокуратури надійшло 63 запити на доступ до публічної інформації, що майже вдвічі більше ніж за аналогічний період минулого року.

Найчастіше запитувалась інформація з питань досудового розслідування кримінальних проваджень, які викликали суспільний резонанс та підвищену увагу громадськості, організаційно-розпорядчої діяльності; надання статистичної інформації про результати роботи органів прокуратури на пріоритетних напрямах та з інших питань.

Органи прокуратури Рівненської області і надалі приділятимуть особливу увагу таким важливим комунікаційним напрямам діяльності, як робота із зверненнями громадян та з питань доступу до публічної інформації з метою подальшої плідної співпраці із громадськістю, спрямованої на оперативне поновлення та забезпечення прав громадян.

 

 

 

Прес-служба прокуратури Рівненської області