Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

На Поліссі прокуратура і СБУ провели спецоперацію у місцях незаконного видобутку бурштину

24 вересня 2020

Працівниками Рівненської обласної прокуратури за оперативного супроводу відділу боротьби з корупцією та організованою злочинністю УСБУ в області, із залученням співробітників ЦСО «А» СБ України, в рамках кримінального провадження за фактом незаконного видобування бурштину в значних розмірах (ч. 2 ст. 240-1 КК України), проведені заходи по документуванню протиправної діяльності групи осіб з числа жителів Дубровицького та Рокитнівського районів, причетних до незаконного видобутку та збуту бурштину-сирцю.

Зокрема, 23.09.2020, працівниками Рівненської обласної прокуратури та УСБУ в області проведені невідкладні слідчі дії у місцях здійснення незаконного видобутку бурштину на землях державного лісового фонду поблизу сіл Будимля Дубровицького району та Старе Село Рокитнівського району.

У результаті проведення вказаних заходів на «клондайках» було викрито під час незаконного видобутку бурштину-сирцю з використанням мотопомп та іншого спеціального обладнання 15 осіб. У ході огляду місця події виявлено та вилучено 10 мотопомп, понад 20 кг «сонячного каменю», а також інші знаряддя, призначені для незаконного промислу.

Місцеві жителі після завершення слідчих дій чинили опір правоохоронцям та перешкоджали вивезенню вилученого обладнання. За цим фактом наразі вирішується питання про початок досудового розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 342 КК України.

 

Санкція ч. 2 ст. 240-1 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до семи років з конфіскацією майна.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури