Прокуратура Рівненської області Prosecutor's Office Of Rivne Region

На Рівненщині державного виконавця притягнуто до кримінальної відповідальності за вчинення корупційного злочину

13 листопада 2019

Працівниками прокуратури Рівненської області забезпечено підтримання публічного обвинувачення у суді під час розгляду обвинувального акту у кримінальному провадженні стосовно старшого державного виконавця одного з районних відділів державної виконавчої служби в області у вчинених кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 368, ч. 1 ст. 362 КК України (прохання надати та одержання службовою особою неправомірної вигоди за вчинення дій з використанням наданої йому влади та свого службового становища, несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах, вчинена особою, яка має право доступу до неї). 

У ході слідства встановлено та доведено в суді, що вказаний державний виконавець висловив прохання надати йому та в липні 2019 року одержав від місцевого жителя неправомірну вигоду в сумі 150 доларів США за вчинення дій з використанням наданої йому влади та службового становища, а саме винесення відносно двох боржників постанов про заборону виїзду за кордон, за відсутності непогашеної заборгованості зі сплати аліментів.

Крім того, посадовець, маючи право доступу до інформації, яка обробляється в автоматизованій системі Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень, не маючи законних підстав, несанкціоновано змінив інформацію в Єдиному реєстрі боржників, що є складовою автоматизованої системи, шляхом виключення відомостей щодо вищезазначених боржників, склавши в ній електронні документи із завідомо неправдивими даними з приводу відсутності у них заборгованості та скасування заходів примусового виконання виконавчих листів суду.

Свою вину чоловік у вчинених кримінальних  правопорушеннях  визнав повністю.       

За вироком Сарненського районного суду від 12.11.2019 обвинуваченого визнано винним у скоєних злочинах та призначено покарання у виді штрафу в розмірі 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 25 500 гривень, з позбавленням права обіймати посади в органах державної виконавчої служби строком на 2 роки 6 місяців.

Прес-служба прокуратури Рівненської області