Прокуратура Рівненської області Prosecutor's Office Of Rivne Region

На Рівненщині до кримінальної відповідальності притягнуто сімейного лікаря за видачу підроблених медичних довідок засудженому

14 лютого 2020

Працівниками прокуратури Рівненщини забезпечено підтримання публічного обвинувачення у Здолбунівському районному суді під час розгляду обвинувального акту у кримінальному провадженні стосовно сімейного лікаря загальної практики за складення і видачу нею, як службовою особою, завідомо неправдивих лікарських довідок про перебування засудженого на амбулаторному лікуванні та в пособництві у підробленні цих довідок.

Внаслідок таких протиправних дій службової особи та на підставі виданих нею підроблених лікарських довідок про перебування засудженого на лікуванні, Рівненським апеляційним судом у травні 2019 року винесено рішення, яким скасовано ухвалу суду першої інстанції та відмовлено у задоволенні подання уповноваженого органу з питань пробації про скасування звільнення засудженого від відбування покарання з іспитовим строком, у зв`язку з поважністю причин невиконання ним покладених на нього судом обов`язків.

За вироком Здолбунівського районного суду, який набрав законної сили,  лікарку визнано винною за ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 358 КК України та засуджено до сплати штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

У зв`язку з викладеним, Здолбунівською місцевою прокуратурою 12.02.2020 подано заяву про перегляд вищевказаного рішення Рівненського апеляційного суду, яке прийнято на підставі підроблених лікарських довідок, за нововиявленими обставинами.

Окрім того, Здолбунівським ВП Острозького ВП ГУНП в Рівненській області розслідується кримінальне провадження за фактом використання підроблених вищевказаних медичних довідок в Рівненському апеляційному суді за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України (використання завідомо підробленого документа).

Прес-служба прокуратури Рівненської області