Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

На Рівненщині до збору доказів воєнних злочинів долучаються громадські активісти

04 травня 2022

Щоб покарати агресію РФ – недостатньо лише політичного чи громадського осуду. Наша мета – довести до вироку кожен злочин і притягнути до відповідальності кожного злочинця. Для цього зараз в кожній прокуратурі Рівненщини визначені особи, відповідальні за збір доказів воєнних злочинів країни-агресора. На Рівненщину із зони бойових дій переїхали десятки тисяч жителів, і кожен з них – ймовірний потерпілий чи свідок злочину.

Аби зібрати усю інформацію і не втратити жодного свідчення – на допомогу правоохоронцям приходять громадські активісти. Так, зокрема, відповідної домовленості досягнуто між прокуратурою Рівненщини та обласною організацією Громадянської мережі ОПОРА, яка у період повномасштабної агресії переформатувала свою роботу.

Зокрема, активісти ОПОРИ будуть проводити інформаційну кампанію щодо важливості збору даних для належного фіксування воєнних злочинів. Вони працюють із вимушено переміщеними особами, і будуть проводити роз’яснювальну роботу через центри реєстрації та в місцях компактного проживання таких людей. А в майбутньому на Рівненщині навіть має з’явитись відповідний Офіс, через який «опорівці» будуть здійснювати інформаційний супровід та проводити навчання юристів та психологів, залучених до роботи зі свідками воєнних злочинів.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури