Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

На Рівненщині судитимуть організоване злочинне угруповання старателів

04 липня 2022

За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно організованої групи у складі трьох жителів Вараського району, яким інкримінують незаконне видобування бурштину на території природно-заповідного фонду (ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 240-1 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що організував угруповання 30-річний чоловік, місцевий приватний підприємець, який координував дії членів організованої групи, забезпечував організацію видобування бурштину-сирцю на території природно-заповідного фонду загальнодержавного значення – Нобельського національного природного парку шляхом надання відповідних засобів та знарядь, вживав заходи для приховування її неправомірної діяльності, розподіляв між членами організованої групи заробіток.

Двоє інших учасників – мешканці сусіднього села, як  виконавці, відповідали за доставлення до визначеного організатором місця мотопомпи та іншого обладнання, пристосованого для незаконного видобування бурштину та безпосередньо видобували «сонячне каміння».

Чоловіків викрили у листопаді 2021 року безпосередньо на місці злочину.

Обвинувальний акт скеровано до Зарічненського районного суду.

Досудове розслідування та оперативний супровід здійснювали працівники  УСБУ в Рівненській області.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді  позбавлення волі на строк від чотирьох до семи років з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури