Прокуратура Рівненської області Prosecutor's Office Of Rivne Region

На Рівненщині за позовом прокурора до державної власності повернуто земельні ділянки вартістю 32,4 млн.грн.

01 серпня 2019

За результатами розгляду позову Здолбунівської місцевої прокуратури господарським судом Рівненської області зобов’язано приватне підприємство повернути Рівненській обласній державній  адміністрації земельні ділянки площею 104, 7 га вартістю 32,4 млн. грн.

Встановлено, що 01.02.2007 між приватним підприємством та  районною державною адміністрацією укладено договір оренди землі строком на 49 років.

У подальшому, у травні 2017 року вказане приватне підприємство визнане банкрутом та розпочато ліквідаційну процедуру, однак орендовані земельні ділянки, всупереч вимог діючого законодавства власнику не повернуто. 

Внаслідок таких незаконних дій орендаря орган виконавчої влади фактично позбавлено можливості використовувати земельні ділянки, зокрема, шляхом  надання в оренду іншим особам та отримувати плату за їх використання. 

Враховуючи те, що земельні ділянки не перебували у підприємства ні на праві власності, ні на праві господарського відання, останні підлягали поверненню державі.

Тому, з метою захисту інтересів держави, прокуратура звернулась до суду про розірвання договору оренди та повернення власнику земельних ділянок площею 104,7 га, вартістю 32,4 млн. гривень.   

Прес-служба прокуратури Рівненської області