Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

На Сарненщині під час обшуків вилучено деревини на 250 тис. грн

21 грудня 2021

За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Рівненської обласної прокуратури, в межах кримінального провадження, розпочатого за фактами незаконної порубки лісу, а також  привласнення, розтрати або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинені за попередньою змовою групою осіб (ч. 4 ст. 246, ч. 3 ст. 191 КК України), у Сарненському районі проведено ряд обшуків у лісництві, на пилорамі, а також у житлових та нежитлових приміщеннях фігурантів провадження.

В ході слідчих дій виявлено та вилучено понад 50 метрів кубічних деревини без відповідних документів – 20 кубометрів «кругляка» і ще більше 30 м3 – обрізної дошки. За попередніми оцінками вартість вилученої деревини складає 250 тис грн. Цього матеріалу вистачило б для будівництва 2 приватних будинків.

Крім того, вилучено автомобіль «ЗІЛ 131» з напівпричепом та маніпулятором, бензопили та інші знаряддя вчинення злочину.

За даними слідства лісничий залучив до злочинної діяльності місцевих жителів, які на ввіреній йому території лісництва вчиняли самовільні рубки, перевозили деревину на пилораму, де її фасували, а згодом і збували стороннім особам.

На даний час призначені відповідні експертизи.

Досудове розслідування проводять слідчі третього СВ (з дислокацією у м. Рівному) ТУ ДБР, розташованого у місті Хмельницькому, за оперативного супроводу працівників УСР в Рівненській області ДСР НП України.

Примітка: Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні  злочину і не може бути піддана кримінальному  покаранню, доки її вину не буде доведено у законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури