Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Незаконна порубка 100 «кубів» лісу – розпочато досудове розслідування

31 березня 2021

Під час спільного відпрацювання території Вараського району правоохоронцями припинено протиправну діяльність місцевих жителів, пов’язану із незаконною порубкою деревини, її зберіганням, перевезенням та переробкою.

Так, в ході огляду ділянки загального користування в межах села Сопачів виявлено близько 100 метрів кубічних незаконної зрізаної деревини породи «сосна». За результатами огляду прийнято рішення про вилучення вказаної лісопродукції.

 Розпочато досудове розслідування за фактом незаконної порубки лісу (ст. 246 КК України).

На момент проведення слідчих дій власників деревини не встановлено, документів щодо її походження ніхто не надав. Жителі найближчих господарств заперечують належність їм зрізаних дерев.

За попередньою інформацією ці сосни належать тим же особам, що й деревина, вилучена в цьому ж населеному пункті 19 березня. Тоді правоохоронці, за процесуального керівництва Вараської окружної прокуратури, виявили та вилучили близько 230 метрів кубічних деревини та переробленої лісопродукції. На це майно за клопотанням слідчого, погодженого прокурором, судом накладено арешт.

Тривають слідчі (розшукові) дії з метою встановлення місць незаконних порубок деревини, а також осіб, що вчинили правопорушення та причетні до перевезення та переробки зазначеної лісопродукції.

Досудове розслідування проводять слідчі СВ відділення поліції №1 Вараського відділу поліції ГУНП в Рівненській області під процесуальним керівництвом прокурорів Вараської окружної прокуратури.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури