Прокуратура Рівненської області Prosecutor's Office Of Rivne Region

Органи прокуратури реагували на факти порушень прав в’язнів та режимних вимог

18 липня 2019

Органи прокуратури області, відповідно до вимог ст. 26 Закону України «Про прокуратуру», систематично здійснюють перевірки додержання Закону України «Про попереднє ув’язнення» і кримінально-виконавчого законодавства в установах ДКВС України в області (3 виправних колоніях, слідчому ізоляторі, медичних частинах філії ДУ «Центр охорони здоров’я ДКВС України» в області, які розміщені у зазначених установах, та виправному центрі).

За результатами перевірок виявлялись факти  порушення режимних вимог та прав в’язнів (на охорону здоров’я, листування, житлово-побутові умови тощо), у зв’язку з чим прокурорами внесено акти прокурорського реагування керівництву установ області і Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних  покарань та пробації Міністерства юстиції.

Так,  у поточному році задоволено 39 вказівок, з яких 6 щодо усунення виявлених порушень в слідчому ізоляторі, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 58 службових осіб,  в т.ч. 14 працівників слідчого ізолятора. Крім того, скасовано 4 акти установ. З виправного центру звільнено одного засудженого.

Крім того, за результатами перевірок та з метою усунення порушень в медичні частини філії, начальнику філії та директору ДУ «ЦОЗ ДКВСУ» прокуратурою області і керівниками місцевих прокуратур внесено 13 вказівок, які задоволено. За прокурорського втручання звільнено начальника Рівненської міської медичної частини, яка розміщена в слідчому ізоляторі. Більше 400 засуджених Катеринівської виправної колонії пройшли флюоробстеження, 60 засуджених Городоцького виправного центру вакциновано проти захворювання на «кір», проконсультовано інфекціоністом всіх ВІЛ-інфікованих в’язнів установ.

До вказаних перевірок прокурори залучають в якості спеціалістів лікарів закладів охорони здоров’я області, як передбачено  ст. 26 Закону України «Про прокуратуру».

Регулярні перевірки із зазначених питань органами прокуратури продовжуються.

Прес-служба прокуратури Рівненської області