Прокуратура Рівненської області Prosecutor's Office Of Rivne Region

Під головуванням заступника прокурора регіональної прокуратури проведено засідання міжвідомчої робочої групи з питань протидії незаконному видобутку бурштину на території області

26 квітня 2019

З початком весни, ще більшої актуальності набирає питання протидії незаконному видобутку бурштину на території Рівненщини. В даний період особливо зростає кількість таких кримінальних правопорушень.

Враховуючи, що вказані злочини набули широкого негативного  суспільного резонансу для нашого регіону, оскільки призводять до порушення земель лісового фонду та тотального знищення родючого шару грунту, 25 квітня 2019 року на засіданні міжвідомчої робочої групи у прокуратурі області обговорено стан додержання вимог законодавства при виявленні, розкритті та розслідуванні кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним видобутком бурштину.

Захід відбувся за участі представників силових відомств та органів державного контролю Рівненської області, керівників апарату регіональної та місцевих прокуратур.

Заступник прокурора області Мирослав Пацкан, який був головуючим наради, розпочавши нараду у своєму виступі зауважив, що незважаючи на наявні результати, робота правоохоронних та контролюючих органів ще не в повній мірі відповідає реальному стану справ, заходи щодо встановлення та затримання осіб, які здійснюють незаконний видобуток бурштину є недостатніми.

З метою виправлення ситуації, покращення ефективності роботи на даному напрямі заступник прокурора області зажадав від керівників місцевих прокуратур, правоохоронних та контролюючих органів вжити додаткових заходів до викриття організаторів незаконного видобутку бурштину та переміщення «сонячного каміння», скупників бурштину та осіб, які «кришують» старательську діяльність, посадових осіб органів державної влади причетних до зазначених незаконних операцій. На сьогодні, не вирішено питання про рекультивацію майже шести тисяч гектар порушених земель лісового фонду.

Згідно озвученої інформації, у провадженні слідчих територіальних підрозділів поліції перебуває 388 кримінальних проваджень за фактами незаконного видобутку бурштину та його придбання, отримання, зберігання та збуту. Упродовж 2014-2019 років завдяки спільних зусиль правоохоронців вилучено з незаконного обігу 10 тон бурштину.

У поточному році правоохоронцями викрито діяльність лише однієї організованої групи в складі 4 осіб, які здійснювали незаконний видобуток бурштину, що не відповідає масштабам незаконного промислу, який має місце на теренах Рівненщини.

Слід зауважити, що переважна більшість таких кримінальних правопорушень вчиняються за попередньою змовою групою осіб, що зумовлено технологічною складністю його видобування.

Як зазначив заступник начальника Головного управління Національної поліції в Рівненській області Руслан Стрельбіцький вже вирішено питання щодо залучення додаткових сил та засобів з метою своєчасного виявлення кримінальних правопорушень вказаної категорії  та посилення боротьби з цим вкрай негативним явищем.

З урахуванням висловлених зауважень, усіма учасниками міжвідомчої групи надано пропозиції, на підставі яких розроблено спільні заходи, спрямовані на дієву протидію незаконному видобутку бурштину на території регіону.

Питання неухильного дотримання правоохоронними органами вимог законодавства при виявленні, розкритті та розслідуванні кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним видобутком бурштину перебуває на постійному контролі прокуратури області.

Прес-служба прокуратури Рівненської області