Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

По 10 років тюрми та 2,4 млн грн моральної шкоди – суд ухвалив вирок двом жителям Дубровиці

22 червня 2021

За підтримання публічного обвинувачення Рівненською обласною прокуратурою Сарненський районний суд визнав винними двох 20-річних жителів Дубровиці, обвинувачених в умисному вбивстві,  розбої, заволодінні автомобілем та крадіжці, вчинених за попередньою змовою групою осіб, а також в умисному знищенні чужого майна (п. п. 6, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 187, ч. 3 ст. 289,  ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 194 КК України).

У суді прокурором доведено, що двоє на той час неповнолітніх, на початку березня 2018 року, під приводом купівлі-продажу каміння бурштину виманили в Дубровицю жителя міста Ковель, Волинської області.

Коли потерпілий приїхав на зустріч – юнаки, вимагаючи повернути їм борг за раніше реалізований бурштин-сирець, нанесли чоловікові кілька ударів металевою трубою та гайковим ключем, зв’язали руки і в багажнику його ж автомобіля вивезли в лісовий масив, де «добили» тією ж трубою. Пізніше обвинувачені заволоділи особистими речами та грішми загиблого, а його автомобіль відігнали, облили бензином та підпалили.

Суд визнав чоловіків винними та призначив покарання – кожному по 10 років позбавлення волі. Крім того, згідно з вироком, засуджені мають сплатити понад 200 тисяч гривень матеріальної шкоди та 2,4 мільйони гривень моральної.

Вирок ще не набрав законної сили, сторони можуть оскаржити його в апеляційному порядку.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури