Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Понад півтори тисячі звернень громадян надійшло до органів прокуратури області за перше півріччя поточного року

14 липня 2021

В Рівненській обласній прокуратурі належна увага приділяється питанню розгляду звернень громадян.

Зокрема,  упродовж першого півріччя 2021 року до органів прокуратури  області надійшло понад 1,5 тис. звернень, з яких по суті вирішено більше половини (846), в т.ч. 30 звернень, що надійшли від народних депутатів України. 

Найбільшу кількість з вирішених становлять звернення з питань досудового розслідування (62%), з яких переважають скарги на дії і рішення слідчих поліції (24%). Майже четверта частина звернень надійшли від учасників кримінального провадження (21%).

Загалом, вжиті заходи за результатами розгляду заяв, сприяли оперативному реагуванню на порушення чинного законодавства.

За результатами розгляду заяв, розпочато 43 кримінальні провадження, задоволено 17 звернень.

Майже третина звернень громадян що надійшли до органів прокуратури за захистом своїх інтересів та поновлення порушених прав, вирішення яких не входить до повноважень органів прокуратури, скеровані за належністю до органів влади, державного нагляду та контролю, органів місцевого самоврядування.

Крім того, працівниками прокуратури надаються змістовні роз’яснення з питань розгляду звернень громадян з метою реалізації захисту їх прав у суді, органах безоплатної правової допомоги, відповідних органах контролю тощо.

З метою забезпечення прав громадян щодо розгляду звернень, Рівненська обласна прокуратура надалі приділятиме особливу увагу роботі зі зверненнями.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури