Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

ПРАВООХОРОНЦІ ВИЯВИЛИ БУРШТИН ТА ЗНАРЯДДЯ ДЛЯ ЙОГО НЕЗАКОННОГО ВИДОБУТКУ

30 грудня 2020

29 грудня 2020 року, за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури, слідчими СУ ГУНП в області та оперативними працівниками УСР в Рівненській області ДСР НП України, в рамках кримінального провадження за фактом незаконного придбання, зберігання та збуту бурштину, законність походження якого не підтверджується відповідними документами (ч. 2 ст. 240-1 КК України), на підставі ухвал слідчого судді, проведено 16 обшуків на території Володимирецького району та 2 – у місті Рівне.

Зокрема, в помешканнях осіб, які перевіряються на причетність до вчинення злочину, виявлено бурштин-сирець загальною вагою понад 55 кг, знаряддя для незаконного видобутку бурштину – мотопомпу кустарного виробництва, транспортний засіб, грошові кошти в сумі понад 7000 доларів США, 3 одиниці зброї.

На даний час вирішується питання про накладення арешту на вилучене майно, тривають першочергові слідчі (розшукові) дії.

 

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури