Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Правоохоронцями викрито привласнення паливно-мастильних матеріалів службовими особами

26 липня 2021

Рівненською окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.

В ході досудового розслідування, за результатами проведених слідчих та негласних слідчих дій викрито групу осіб з ознаками організованості з числа працівників Рівненської філії «Львівська залізниця» АТ «Укрзалізниця», яка тривалий час діяла на території області,  систематично здійснювала розкрадання паливно-мастильних матеріалів державного товариства від 15 до 30 тонн щомісячно, шляхом відкачування із маневрових тепловозів та продавали за ціною нижче ринкової.

 Завдяки вжитим правоохоронцями дієвим заходам,  під час розкрадання паливно-мастильних матеріалів на «гарячому», 23 липня 2021 року затримано в порядку ст. 208 КПК України п’ятьох працівників вказаного підприємства. Затриманим оголошено про підозру. Чотирьом чоловікам обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою, ще одному – нічний домашній арешт.

Так, за результатами проведених негласних слідчих дій, у формі контролю за вчиненням злочину у виді оперативної закупки, в підозрюваних придбано 2000 літрів викраденого пального.

Проведено 35 обшуків в житлових та нежитлових приміщеннях за місцем проживання учасників групи та в приміщеннях підприємства. Вилучено понад 1400 літрів дизельного палива, каністри із залишками палива, засоби для відкачування дизпалива, 6 автомобілів, які використовувались як знаряддя вчинення злочину та перевезення викраденого пального, мобільні телефони,  грошові кошти в сумі 7960 доларів США,  6375 Євро, 60 злотих, 333 600 гривень (на загальну суму понад 754 тис.грн.), банківські картки, чорнові записи та інші речі, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області, під процесуальним керівництвом Рівненської окружної прокуратури та перебуває на контролі керівництва Рівненської обласної прокуратури.

Оперативний супровід кримінального провадження проводиться працівниками управління стратегічних розслідувань  ДСР Національної поліції України при взаємодії з Апаратом директора з економічної та інформаційної безпеки АТ «Укрзалізниця».

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури