Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Прокуратура домоглась перегляду справи щодо захоплення землі під собачий розплідник

08 грудня 2022

За принципової позиції Рівненської обласної прокуратури апеляційний суд скасував ухвалу Рівненського міського суду, згідно з якою рівнянина, який облаштував розплідник тибетських мастифів, звільнено від кримінальної відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки (ч. 1 ст. 197-1 КК України).

Так, у суді прокурором доведено, що чоловік у 2016 році без жодних дозвільних документів та за допомогою третіх осіб захопив 1,5 га землі по вулиці Данила Галицького у Рівному, де облаштував вольєри та утримував тибетських мастифів. Своїми діями він завдав Рівненській міській раді збитків на понад 120 тис. грн.

У вересні минулого року Рівненський міський суд своїм рішенням звільнив обвинуваченого від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності притягнення до такої відповідальності. Проте прокуратура, не погоджуючись із ухвалою, звернулась до апеляційного суду.

Рівненський апеляційний суд пристав на доводи прокурора, задоволив його апеляційну скаргу стосовно самозахоплення землі та призначив новий розгляд у суді першої інстанції.

Крім того, наразі триває судовий розгляд справи, у якій  вказаного чоловіка також обвинувачують у невиконанні судового рішення (ч. 1 ст. 382 КК України), згідно з яким він мав звільнити земельну ділянку, на якій облаштував розплідник.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури