Прокуратура Рівненської області Prosecutor's Office Of Rivne Region

Прокуратура області скерувала до суду обвинувальний акт стосовно державного виконавця за вчинення корупційного злочину

30 серпня 2019

Прокуратурою області 29.08.2019 затверджено та направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно старшого державного виконавця одного з відділів державної виконавчої служби області за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 368,  ч. 1 ст. 362 КК України (прохання надати та одержання службовою особою неправомірної вигоди за вчинення дій з використанням наданої йому влади та свого службового становища, несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах, вчинена особою, яка має право доступу до неї). 

В ході досудового розслідування слідчими СУ ГУНП в Рівненській області встановлено, що вказаний державний виконавець висловив прохання надати йому та в липні 2019 року одержав від місцевого жителя неправомірну вигоду в сумі 150 доларів США за вчинення дій з використанням наданої йому влади та службового становища, а саме винесення відносно двох боржників постанов про заборону виїзду за кордон, за відсутності непогашеної заборгованості зі сплати аліментів.

Крім того, посадовець, маючи право доступу до інформації, яка обробляється в автоматизованій системі Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень, не маючи законних підстав, несанкціоновано змінив інформацію в Єдиному реєстрі боржників, що є складовою автоматизованої системи, шляхом виключення відомостей щодо вищезазначених боржників, склавши в ній електронні документи із завідомо неправдивими даними з приводу відсутності у них заборгованості та скасування заходів примусового виконання виконавчих листів суду.

Судом обвинуваченому обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту та відсторонено від посади старшого державного виконавця. 

Найсуворіший вид покарання за вчинення зазначених злочинів, передбачений санкцією ч. 1 ст. 368 КК України у вигляді позбавлення волі на строк  від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Прес-служба прокуратури Рівненської області