Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Прокуратура повернула громаді Рівного укриття на «Ювілейному»

16 травня 2023

За принципової позиції прокуратури, постановою Північно-західного апеляційного господарського суду скасовано рішення господарського суду Рівненської області та прийнято нове, яким задоволено позов Рівненської окружної прокуратури та визнано недійсним договір купівлі – продажу цілісного майнового комплексу з протирадіаційним укриттям. Суд зобов’язав підприємця повернути неправомірно придбаний об’єкт цивільного захисту населення, площею 222,6 кв.м. та вартістю 1,5 млн грн.

Нагадаємо, прокурорами встановлено, що всупереч Законів України, приватний підприємець, під час набуття права власності на майновий комплекс на вул. Соборній, 438 у Рівному, отримав у приватну власність 222,6 кв.м. підвального поверху, які є приміщеннями протирадіаційного укриття, а відтак не підлягають приватизації.

Для усунення порушення та повернення укриття у власність громади прокурори звернулись до суду із відповідною позовною заявою. Спочатку господарський суд не підтримав позицію прокуратури, однак Північно-західний апеляційний господарський суд пристав на доводи прокурора та зобов’язав повернути об'єкт цивільного захисту населення у власність і на потреби громади.

Зазначимо, що вказане укриття знаходиться у підвалі багатоквартирного будинку і у ньому під час повітряної тривоги зможе переховуватися 300 осіб. Прокуратура продовжує системну роботу щодо захисту життя та здоров’я людей.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури