Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Прокуратура повернула майже 13,5 га землі зі ставом у власність територіальної громади

18 січня 2023

Північно-західним апеляційним господарським судом задоволено апеляційну скаргу Рівненської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Рівненської РДА, скасовано додаткову угоду про поновлення договору оренди землі та зобов’язано приватного підприємця повернути земельну ділянку водного фонду площею майже 13,5 га і вартістю у понад 10 млн грн на Гощанщині у власність громади.

Прокуратурою встановлено, що підприємець отримав в оренду земельну ділянку з водним плесом. Після закінчення строку дії договору оренди він мав переважне право на продовження цього договору на новий строк. Проте, чоловік не надав додаткових документів, які, зокрема, стосуються визначення розміру орендної плати, а відтак втратив це переважне право оренди. При цьому, колишній орендар продовжував розпоряджатися вказаною ділянкою та ставком, а його власник – недоотримувати кошти від оренди водойми.

Суд першої інстанції став на бік підприємця. З метою захисту інтересів держави прокуратура звернулась до Північно-західного апеляційного господарського суду, який погодився із доводами прокурора та визнав, що додаткову угоду про поновлення договору оренди землі укладено з порушеннями. Тому земельна ділянка з водним плесом підлягає поверненню громаді.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури