Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Прокуратура приєдналась до всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

25 листопада 2021

За даними статистики сьогодні кожна третя родина в Україні зустрічається з насильством.  Щороку до 3 млн дітей стають його свідками чи жертвами. Наслідки від цього, крім фізичних, глибокі душевні травми, які не залатати ніколи. Сьогодні про це говорила Олена Ткачук, начальниця відділу у справах дітей та протидії насильству Рівненської обласної прокуратури, під час координаційної наради в облдержадміністрації та на відкритті соціальної виставки «Річ у тім».

Прокуратура не лишається осторонь захисту громадян і протидія кримінальним правопорушенням, пов’язаним з домашнім насильством, Генеральним прокурором визначена пріоритетом у роботі прокурорів.

Ситуція на Рівненщині загалом відповідає сумним загальноукраїнським тенденціям. Так, упродовж цього року на території області обліковано понад 240 злочинів, пов’язаних з домашнім насильством. 213 обвинувальних актів цієї категорії вже скеровано до суду. 

Крім того, з початку року виявлено більше тисячі правопорушень пов’язаних з насильством, в яких потерпілими є жінки, з них 5 – за фактами навмисного вбивства. 320 обвинувальних актів у цих провадженнях вже скеровано до суду.

Особливого захисту потребують і діти, які стали жертвами кримінальних діянь. Цьогоріч майже 150 злочинів вчинено саме проти дітей. З них кожен десятий – найближчими людьми. Це неприйнятна ситуація і мусимо її змінювати.

Серед важливих зрушень цього року  - початок роботи Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості  малолітньої особи. Лише цього річ прокуратурою до судів області подано 29 клопотань щодо осіб, які підлягають включенню до цього Реєстру. Приміром, інформація щодо вітчима, який ґвалтував свою малолітню падчерку, і якого суд першої та апеляційної інстанцій засудив до довічного позбавлення волі.

Ніхто не повинен жити в щоденному страху від психологічного, фізичного, економічного чи сексуального насильства. Це не лише побої, це образи, погрози, приниження, зрештою сексуальні домагання, які часто прикривають виконанням подружніх обов’язків.

Закликаємо, якщо ви стали жертвою або свідком таких злочинів – відразу звертайтеся до правоохоронних органів, соціальних служб, служб у справах дітей, центрів вторинної безоплатної правової допомоги, громадських організацій. Разом ми можемо змінити ситуацію на краще.

 

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури