Прокуратура Рівненської області Prosecutor's Office Of Rivne Region

Прокуратура Рівненщини вимагає повернути у державну власність земельну ділянку площею 2 га і вартістю 1,1 млн. грн.

17 червня 2020

Рівненською місцевою прокуратурою пред’явлено позов до суду щодо повернення в державну власність земельної ділянки загальною прощею 2 га, розташовану на території однієї із сільрад Рівненського району.

Зокрема, під час вивчення питання законності надання земельних ділянок державної власності встановлено, що у жовтні 2019 року рівнянин отримав у власність для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку, яку вже в грудні 2019 року за договором дарування передав іншій громадянці. Втім з’ясовано, що за півроку до того, у червні 2019 року, рівнянин вже отримував від держави земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства на території Полтавської області. А згідно з ч. 4 ст. 116 ЗК України,  передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян проводиться один раз по кожному виду використання.

Тому, з метою захисту інтересів держави, прокуратурою  пред’явлено позов до суду про скасування рішення органу державної влади щодо надання вказаної земельної ділянки та її повернення.

На даний час позов перебуває на розгляді у Рівненському районному суді Рівненської області.

Пресслужба прокуратури Рівненської області