Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Прокуратура в апеляційному суді оскаржує виправдувальний вирок відносно лікаря Рівненської обласної дитячої лікарні

13 жовтня 2021

На початку вересня цього року Рівненський міський суд виправдав лікаря хірурга обласної дитячої лікарні, якого обвинувачували у неналежному виконанні ним своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого до них ставлення, що призвело до смерті його малолітнього пацієнта (ч. 2 ст. 140 КК України). Суд не побачив у бездіяльності лікаря складу злочину.

Нагадаємо, досудовим розслідуванням встановлено, що вказаний лікар, у листопаді 2015 року, несучи відповідно до посадової інструкції персональну відповідальність за проведення обстеження та лікування свого 5-річного пацієнта, який перебував на стаціонарному лікуванні у відділенні планової хірургії, неналежно виконуючи свої професійні обов’язки внаслідок недбалого до них ставлення, несвоєчасно зібрав анамнестичні дані хворого, не призначив проведення обов’язкової лабораторної діагностики дитини та не провів інші передбачені заходи. Відтак лікар вчасно не виявив розвиток у малолітнього хворого ендотоксичного шоку та гострої серцевої недостатності, через що йому не була надана своєчасна кваліфікаційна медична допомога, що призвело до смерті дитини .

Не погоджуючись із вказаним рішенням суду Рівненською окружною прокуратурою подано апеляційну скаргу до Рівненського апеляційного суду з вимогою про скасування виправдувального вироку суду та засудження лікаря за ч. 2 ст. 140 КК України до визначеного санкцією статті покарання.

За матеріалами Рівненської окружної прокуратури