Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Прокуратура вимагає повернути державі понад 78 га землі

11 листопада 2021

Рівненська окружна прокуратура звернулась до господарського суду Рівненської області з позовом в інтересах держави в особі ГУ Держгеокадастру у Рівненській області до одного зі структурних підрозділів Національної академії аграрних наук України та приватного товариства про визнання недійсним договору контрактації сільськогосподарської продукції, повернення земельних ділянок загальною площею 78,2 га та вартістю 16,4 млн грн.

Так, прокурором встановлено, що у травні цього року між одним з місцевих підрозділів НААН України та Товариством укладено правочин, який містить ознаки оренди землі. Зокрема, за умовами договору держустанова фактично за плату та у визначений строк передала у користування Товариству земельні ділянки державної форми власності загальною площею 78,2 га, які перебувають у неї на праві постійного користування, що є порушенням Законодавства України.

Окрім того, договір контрактації укладений без погодження Національної академії аграрних наук України, що є обов’язковим, у разі коли вартість предмету становить більше 10 % вартості активів установи, що також є порушенням.

Зважаючи на ці обставини прокуратура і  звернулась до суду.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури