Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Прокуратура вимагає визнати недійсним договір щодо закупівлі сміттєвоза за понад 4,7 млн грн

16 березня 2023

Дубенська окружна прокуратура звернулась до господарського суду Рівненської області з позовом в інтересах держави в особі Західного офісу Держаудитслужби до одного з комунальних підприємств  Дубенського району та  приватного товариства про визнання недійсним рішення уповноваженої особи та договору щодо закупівлі сміттєвоза вартістю понад 4,7 млн грн.

Так, встановлено, що у листопаді 2022 року одним із комунальних підприємств Дубенщини було закуплено спецавтомобіль. При цьому, технічна специфікація тендерної документації містить надмірну конкретизацію предмета закупівлі.

Зокрема, в документах було вказано точно визначені характеристики двигуна (об’єм, кількість циліндрів, потужність тощо), тип пального, максимальна вага автомобіля, розмір коліс, тип коробки перемикання передач, марка двигуна, кількість місць в кабіні та інші.

Ці параметри закупівлі відповідають лише одній конкретній марці та моделі транспортного засобу, що свідчить про встановлення вимог, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також унеможливлюють економію бюджетних коштів.

Зважаючи на ці обставини прокуратура і звернулась до суду.

За матеріалами Дубенської окружної прокуратури