Прокуратура Рівненської області Prosecutor's Office Of Rivne Region

Прокуратурою області повідомлено про підозру 21 особі, які у складі міжрегіональної організованої групи за грошову винагороду вчиняли дії з метою викрадення людей та примусового позбавлення їх волі під виглядом лікування

19 травня 2020

За процесуального керівництва працівників прокуратури Рівненської області 19.05.2020 повідомлено про підозру 21 учасникам організованої злочинної групи, у тому числі 14 затриманим особам, за фактами незаконного викрадення людей, обмеження їх волі шляхом поміщення до спеціально пристосованих житлових приміщень, катування утримуваних осіб на території Рівненщини та Тернопільщини (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 146, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 127 КК України).

За даними слідства, вказану злочинну групу під виглядом діяльності громадської організації упродовж 2016-2020 років  створив та очолив з метою отримання незаконних доходів на постійній основі 45-річний житель м. Рівне, до складу якої залучив ще 20 учасників, у тому числі раніше судимих мешканців східних регіонів України.

Вказані особи, діючи у складі міжрегіональної організованої групи, за грошову винагороду вчиняли дії з метою викрадення людей на території східних та західних областей України, примусового їх перевезення з різних регіонів України та поміщення до 6 так званих «лікувальних центрів», які розміщувались на територіях Рівненської (5) та Тернопільської областей (1). У подальшому, викрадені особи незаконно утримувалися проти їх волі в умовах ізоляції під виглядом надання медичної та психологічної допомоги від наркотичної, алкогольної та інших видів залежності за що зацікавленими особами здійснювалося періодична оплата (від 5 до 12 тис. грн. за місяць). При цьому, за порушення режиму перебування у відповідних приміщеннях, а також спроби втечі до утримуваних осіб застосовувалися насильницькі дії (поміщення до спеціально ізольованих приміщень - «карцерів», спричинення тілесних ушкоджень, примусове введення в організм психотропних та наркотичних речовин) та інші подібні дії з метою придушення їх волі.         

В межах кримінального провадження, на підставі ухвал слідчого судді,  слідчими СУ ГУНП в Рівненській області та прокурорами органів прокуратури області, із залученням слідчих територіальних підрозділів поліції, за оперативного супроводу працівників УСБУ в Рівненській області, ВБЗПТЛ ГУНП в Рівненській області, 19.05.2020 проведено 27 обшуків на території Рівненської та Тернопільської областей, зокрема у так званих реабілітаційних центрах, за адресами проживання осіб, причетних до вчинення вказаних злочинів, належних їм транспортних засобах. Вказані слідчі дії проведено за участі 38 слідчих поліції, 25 прокурорів, 40 оперативних працівників поліції та СБУ, а також 40 спецпризначенців.  

За результатами проведених обшуків в 6 «реабілітаційних центрах», які працювали без будь-яких дозвільних документів та медичного персоналу, виявлено 145 незаконно утримуваних осіб з різних регіонів України, документи, що посвідчують їх особу,  комп’ютерну техніку, засоби мобільного зв’язку, чорнові записи про діяльність цих закладів, грошові кошти, банківські картки, рекламну продукцію щодо нарко- та алкозалежності, медичні препарати та інше.      

         Слідчі та процесуальні дії у кримінальному провадженні тривають. Вживаються заходи з метою обрання відносно підозрюваних осіб запобіжних заходів та вирішення питання про арешт вилученого майна.

Прес-служба прокуратури Рівненської області