Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Прокуратурою області скеровано до суду обвинувальний акт за фактом торгівлі людьми

10 січня 2020

За процесуального керівництва прокуратури області слідчими СУ ГУНП в Рівненській області закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом торгівлі людьми, зокрема вербування і переміщення людини з метою експлуатації, з використанням уразливого стану особи, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.  

У ході досудового розслідування встановлено, що у період з лютого по червень 2019 року 51-річний житель Дубенщини за попередньою змовою із 68-річним спільником підшуковував на території м. Рівне малозабезпечених жінок.

Так, вказані особи завербували одну з жительок Рівненщини, з метою сексуальної експлуатації у Республіці Німеччина. Попередньо зловмисники  надали їй фінансову допомогу для оформлення документів та пообіцяли великі заробітки. Внаслідок скрутного матеріального становища потерпіла погодилася поїхати до Республіки Німеччини.

24.06.2019 один із обвинувачених, який із потерпілою намагався перетнути Державний кордон України через територію Респібліки Польща для передачі її спільнику, був затриманий працівниками поліції. Інший обвинувачений добровільно прибув до слідчого, після чого йому було повідомлено про підозру.

У подальшому, прокуратурою області затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні по обвинуваченню вказаних осіб за ч. 2 ст. 149 УКК України.

Довідково: за вчинення вказаного злочину передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років.

Прес-служба прокуратури Рівненської області