Прокуратура Рівненської області Prosecutor's Office Of Rivne Region

Прокуратурою повідомлено про підозру двом особам, які шляхом обману заволоділи коштами шістьох пенсіонерок на суму майже 140 тисяч гривень

12 лютого 2020

За процесуального керівництва Рівненської місцевої прокуратури  8 лютого 2020 року повідомлено про підозру раніше судимому 21-річному жителю міста Павлоград Дніпропетровської області у вчиненні чотирьох епізодів кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб).

Також 11 лютого 2020 року за процесуального керівництва місцевої прокуратури повідомлено про підозру ще одному 21-річному жителю Донецької області у вчиненні двох епізодів кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України.

У ході досудового розслідування слідчими СВ Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області встановлено, що невідомі особи телефонували на стаціонарні телефони рівнянам, представлялися працівником поліції та повідомляли, що їхні родичі потрапили у ДТП та необхідно передати певну суму коштів для уникнення кримінальної відповідальності.

В подальшому, невідомі особи повідомляли анкетні дані громадян та адресу, за якою необхідно приїхати, а підозрювані приїжджали по місцю проживання потерпілих та отримували від них грошові кошти, частину яких перераховували організатору, а частину залишали собі в якості винагороди.  

Ухвалою Рівненського міського суду одному з підозрюваних обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, іншому – домашній арешт на певний час доби.  

На даний час у кримінальному провадженні проводяться необхідні слідчі дії з метою встановлення усіх обставин вчинення вказаного злочину. 

Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні  злочину і не може бути піддана кримінальному  покаранню, доки її вину не буде доведено у законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Прокуратура вкотре закликає громадян бути обачними та не віддавати кошти незнайомим особам за начебто звільнення родичів від кримінальної відповідальності, а у разі підозри на спробу скоєння шахрайства невідкладно телефонувати до поліції.

Прес-служба прокуратури Рівненської області