Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Прокурори попередили розтрату майже 600 тисяч гривень під час державних закупівель

30 березня 2021

Рівненською обласною прокуратурою, за результатами вивчення стану законності під час здійснення  закупівель за бюджетні кошти, було виявлено порушення законодавства при укладенні одним з комунальних підприємств обласного центру договору про закупівлю.

Зокрема, встановлено, що у квітні минулого року на сайті «ProZorro» опубліковано звіт про укладення договору між одним з обласних комунальних підприємств та приватним товариством щодо виготовлення робочого проекту капітального будівництва покрівлі комунального закладу. Вартість визначених договором послуг становить майже 600 тисяч гривень.

При цьому, в порушення Бюджетного кодексу України, вищевказаний договір на виготовлення проектної документації укладено за відсутності бюджетних призначень та з порушенням Закону України «Про публічні закупівлі».

До того ж, як вдалося встановити, на виготовлення проекту існує два аналогічні договори, на виконання яких замовник має сплатити з бюджету вдвічі більшу суму за той же об’єм робіт.   

Рішенням господарського суду Рівненської області позов прокуратури задоволено у повному обсязі, спірний договір визнано недійсним.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури