Прокуратура Рівненської області Prosecutor's Office Of Rivne Region

Результати діяльності Здолбунівської місцевої прокуратури з розгляду звернень та запитів громадян

06 лютого 2019

Розгляд звернень громадян та організація їх прийому залишається одним із важливих напрямів діяльності органів прокуратури, спрямованих на зміцнення законності й правопорядку.

Загалом у 2018 році до Здолбунівської місцевої прокуратури надійшло 352 звернення, з яких вирішено 180.

Незважаючи на те, що чинним Кримінальним процесуальним кодексом України регламентовано оскарження в судовому порядку рішення, дій чи бездіяльності слідчого (прокурора) під час досудового розслідування, найбільшу кількість з вирішених становлять звернення з питань досудового розслідування (111 звернень або 68%). Разом з тим, задоволено лише 4% вказаної категорії звернень (або 5 скарг).

Крім того, у 2018 році працівниками Здолбунівської місцевої прокуратури прийнято 126 громадян на особистому прийомі, з них особисто керівником  - 18 та заступниками керівника місцевої прокуратури - 8 громадян.

В той же час громадяни продовжують направляти до органів прокуратури звернення щодо захисту своїх інтересів та поновлення порушених прав, вирішення яких не входить до повноважень органів прокуратури. Це стало причиною того, що 170 звернень скеровано за належністю до органів влади, державного нагляду та контролю, органів місцевого самоврядування. Разом з тим, працівниками прокуратури надаються обґрунтовані роз’яснення про звернення громадян з метою реалізації захисту їх прав до суду, органів безоплатної правової допомоги, відповідних органів контролю тощо.

Вивчення таких звернень, перенаправлення до уповноважених органів, письмове інформування прокуратурою заявників займає не лише дорогоцінний час громадян, а й позбавляє їх можливості оперативного поновлення порушених прав.

Тому, насамперед, заявникам перед поданням відповідної заяви чи скарги необхідно визначитися, до компетенції якого органу влади, контролю чи місцевого самоврядування належить вирішення тих чи інших питань.

Також актуальним залишається питання забезпечення доступу до публічної інформації, яка перебуває у розпорядженні органів прокуратури.

Упродовж 2018 року до місцевої прокуратури надійшло 4 запити про надання інформації, на які надано інформацію, що була у розпорядженні місцевої прокуратури. Найчастіше запитувалась інформація з питань досудового розслідування кримінальних проваджень.

Повнота та своєчасність надання відповідей запитувачам перебуває на постійному контролі керівництва місцевої прокуратури.

Здолбунівська місцева прокуратура і надалі приділятиме особливу увагу таким важливим комунікаційним напрямам діяльності, як робота із зверненнями громадян та з питань доступу до публічної інформації з метою подальшої плідної співпраці із громадськістю, спрямованої на оперативне поновлення та забезпечення прав громадян.

 

 

За матеріалами Здолбунівської місцевої прокуратури

Джерело: https://zdolbunivprok.rv.ua