Рівненська обласна прокуратура Rivne Region Prosecutor's Office

Рівненщина на порозі «червоної зони» - контролюючі органи готові до нових викликів

25 жовтня 2021

Керівник Рівненської обласної прокуратури Андрій Рудницький взяв участь у спільній нараді органів влади, контролюючих та правоохоронних органів в обласній державній адміністрації, напередодні запровадження на Рівненщині «червоної» зони карантину.

Обговорили, зокрема, шляхи контролю за дотриманням заборон, умови проведення перевірок та співпраці між усіма органами та службами, аби максимально м’яко та швидко наша область вийшла з «червоної» зони.

«Якщо вакцинація – це питання особистого вибору кожної людини, то порушення Законів однозначно має тягнути за собою невідворотність адміністративного або й кримінального покарання. Я маю на увазі махінації з підробленими сертифікатами вакцинації та використання фальшивих негативних ПЛР-тестів. Так, лише цьогоріч за процесуального керівництва прокурорів розслідувалося 4 кримінальних провадження за фактами підробки та використання підроблених COVID-сертифікатів. З них 1 – скеровано до суду з обвинувальним актом та ще 3 – перебуває на етапі досудового розслідування, у тому числі 1 – з повідомленням 2 особам про підозру.» - зазначив Андрій Рудницький.

Також, за словами прокурора, питання підробки COVID-документів зараз знаходиться на особистому контролі у керівників прокуратур усіх рівнів. Зокрема, позиція Офісу Генерального прокурора та обласної прокуратури є такою, що зазначені порушення не є дрібними, оскільки вони призводять до непоправного – захворювання, а іноді і загибелі людей. Тому Андрій Рудницький нагадав усім присутнім, що сьогодні за підроблення або використання фальшивого документа можна «отримати» до 5 років позбавлення волі.

Крім того, нині на розгляді у парламенті перебуває законопроєкт, яким пропонується передбачити кримінальну відповідальність за рекламу підробок та їх придбання, а також посилити відповідальність медиків за внесення неправдивих даних до електронної системи охорони здоров’я.

«Ми, як координатори діяльності всіх правоохоронних органів, будемо відслідковувати виявлення та розслідування фактів не лише підробки чи використання підроблених COVID-документів, а й корупційних злочинів у цій сфері, в тому числі щодо протиправних дій посадовців контролюючих, правоохоронних органів та медиків. І коли кримінальні провадження щодо цих злочинів будуть розглядатись у судах – прокурори проситимуть для обвинувачених максимально суворі покарання, з урахуванням суспільної актуальності цих злочинів.» - завершив своє звернення до присутніх керівник обласної прокуратури.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури