Прокуратура Рівненської області Prosecutor's Office Of Rivne Region

Семінар щодо застосування практики Європейського суду з прав людини провели для рівненських прокурорів представники Національної академії прокуратури України

31 січня 2019

Для прокурорів регіональної та місцевих прокуратур 31 січня 2019 року представники Національної академії прокуратури України провели тематичне семінарське заняття з підвищення кваліфікації на тему: «Особливості застосування рішень Європейського суду з прав людини у професійні діяльності прокурора».

Навчальний захід відкрив заступник прокурора області Мирослав Пацкан. Для працівників органів прокуратури Рівненської області навчальні лекції провели начальник відділу дослідження проблем впровадження практики Європейського суду з прав людини  в прокурорську діяльність Науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України Вероніка Плотнікова та головний науковий співробітник відділу впровадження практики Європейського суду з прав людини в прокурорську діяльність Науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України Дмитро Лотюк.

Темами для обговорення стали:

  • механізми виконання рішень Європейського суду з прав людини (далі – ЄСПЛ);
  • сфери застосування практики ЄСПЛ в професійній діяльності прокурора;
  • забезпечення прокурором дотримання прав людини, в т.ч. через призму  виконання рішень ЄСПЛ.

У ході семінарського заняття обговорено питання, спрямовані на вирішення проблем, які виникають при підтриманні публічного обвинувачення в суді та оскарженні судових рішень у кримінальному провадженні, а також використання практики ЄСПЛ під час здійснення кримінального переслідування.

Також учасниками заходу обговорено основні проблеми у висновках ЄСПЛ щодо застосування статті 5 «Право на свободу та особисту недоторканність», статті 6 «Право на справедливий суд», статті 8 «Право на повагу до приватного та сімейного життя» Європейської конвенції з прав людини та інших.

Під час заходу його учасники продемонстрували високий рівень знань матеріального та процесуального права, обмінялися думками та напрацьованим досвідом роботи, визначили єдиний підхід правильного і ефективного застосування рішень Європейського суду з прав людини у повсякденній діяльності прокурора.

 

 

Прес-служба прокуратури Рівненської області