Прокуратура Рівненської області Prosecutor's Office Of Rivne Region

Семінар з питань застосування вимог КПК при проведенні першочергових слідчих дій провели для прокурорів представники Національної академії прокуратури України

01 квітня 2019

Для прокурорів регіональної та місцевих прокуратур 28 березня 2019 року представники Національної академії прокуратури України провели навчальний семінар, на якому обговорено питання застосування вимог кримінального процесуального законодавства при проведенні першочергових слідчих дій у кримінальних провадженнях в контексті практики Європейського суду з прав людини.

Навчальний захід відкрив заступник прокурора області Остап Сидор.

Для працівників органів прокуратури Рівненської області навчальні лекції провели начальник відділу дослідження проблем прокурорської діяльності  у сфері міжнародного права та впровадження практики Європейського суду з прав людини Науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України Вероніка Плотнікова та провідний науковий співробітник цього ж відділу Науково-дослідного інституту Національної академії прокуратури України Дмитро Лотюк.

Темами для обговорення стали:

  • особливості застосування національними судами практики Європейського суду з прав людини при вирішенні питання щодо допустимості доказів, загальні тенденції;
  • забезпечення при проведенні першочергових слідчих дій прав, гарантованих статтями 6 та 8 Конвенції про захист прав людини та  основоположних свобод.

У ході семінарського заняття також обговорено шляхи вирішення проблем, які виникають під час досудового розслідування у кримінальному провадженні, та можуть призвести до ухвалення реабілітуючих судових рішень. З досвідом із зазначених питань поділилася начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури прокуратури Рівненської області Тетяна Павлюковець.

Під час семінару відбулося жваве обговорення окреслених тем та обмін думками з аудиторією,  було визначено єдиний підхід правильного і ефективного застосування рішень КПК та Європейського суду з прав людини у повсякденній діяльності прокурора.

Прес-служба прокуратури Рівненської області